Země kovbojů a bizonů

Země kovbojů a bizonů

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Denver

Tato trasa vás zavede do nejstaršího národního parku na světě, do Yellowstone NP, k mnoha jedinečným přírodním úkazům, do posvátných Back Hills k monumentům Mount Rushmore a Crazy Horse. Seznámí vás s ikonami divokého západu jakými byli Buffalo Bill, Wild Bill Hickok a Calamity Jane. Uvidíte jeskyně, gejzíry, dech beroucí vodopády, špičaté horské masívy, kovboje i indiány. Stačí jen sednout do karavanu a vyrazit.

 

Počet dní: 13

Celkem ujeto: 1 840 mil

Vhodný termín: červen – září

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Cheyenne

  cca 110 mil

  Vyzvednutí karavanu v půjčovně v Denveru a přejezd do Cheyenne, hlavního města státu Wyoming a vstupní brány do „Cowboy Country“. Můžete si zde prohlédnout State Capitol a největší parní lokomotivu na světě, Big Boy.

  www.campcheyenne.com

  Den 2: 

  Wind Cave NP

  cca 270 mil

  Dlouhý přejezd krajinou pastvin Wyomingu a Nebrasky. Náš doporučený kemp nemá žádné přípojky na vodu nebo elektřinu, ani jiné vybavení, ale jeleni a bizoni se zde procházejí až u samé hranice kempu. Naprosté ticho a klid narušuje pouze vytí kojotů. V okolí se však nachází několik lépe vybavených kempů, pokud byste jim chtěli dát přednost. Prohlédněte si Wind Cave National Park a vykoupejte v Evans Plunge Pool v Hot Springs.

  www.nps.gov/wica/planyourvisit/campgrounds.htm

  Den 3-4: 

  Black Hills

  cca 210 mil

  Všichni znají americkou ikonu s vyobrazením prezidentů, Mount Rushmore National Monument, méně známý je Crazy Horse Memorial, gigantická skalní socha slavného stejnojmenného indiánského náčelníka. Dnes uvidíte obojí. Cestou se projedete mezi stády bizonů v Custer State Park. Následující den se vydáte do Badands National Park, cestou nezapomeňte zastavit ve Wall Drug Store a prohlédnout si Minuteman Missile National Historic Site.

  https://koa.com/campgrounds/mount-rushmore/

  Den 5: 

  Devils Tower

  cca 120 mil 

  Westernové městečko Deadwood, místo zapsané do historie zlaté horečky v Black Hills, společně s Wild Billy Hickok a Calamity Jane. Osvěžte se místním pivem v Old Franklin Hotel nebo v Kevin Costner´s Bar; známý herec si zamiloval toto město během natáčení filmu „Tanec s vlky“. Pamatujete na film „Blízká setkání třetího druhu?“ Dnes strávíte noc na dohled Devils Tower National Monument.

  https://koa.com/campgrounds/devils-tower/

  Den 6: 

  Buffalo Bill

  cca 320 mil

  Přejezd do městečka Cody, vstupní brány do Yellowstone NP. Cestou po vyhlídkové silnici Alt14 prohlídka Medicine Wheel. V Cody doporučujeme prohlídku Buffalo Bill Center of the West.

  www.codyponderosa.com

  Den 7-8: 

  Yellowstone NP

  cca 250 mil

  Cesta přes Shoshone Canyon k východnímu vstupu do Yellowstone NP. Odsud je to pouze 40 mil do vašeho kempu v Grant Village. Kemp je otevřen od cca 3. týdne v červnu do 3. týdne v září. Cestou můžete potkat losa, jelena nebo medvěda. Před příjezdem do kempu ještě navštívíte nejslavnější gejzír Old Faithful a počkáte na jeho erupci, která může být až 50 m vysoká. Následující den vás čeká prohlídka dalších zajímavostí národního parku – Yellowstone Lake, Grand Canyon of the Yellowstone, gejzírová pole a Fountain Painpot.

  www.yellowstonenationalparklodges.com/lodgings/camping/grant-village-campground/

  Den 9: 

  Grand Teton NP

  cca 40 mil

  22 mil jižněji od Grant Village opustíte Yellowstone NP a poté vjedete do Grand Teton National Park. Majestátní pohoří se tyčí přímo u vašeho kempu v Colter Bay. Kemp je otevřen od června do září, nepatří k levným, ale jeho poloha toto bohatě vyvažuje. Prohlédněte si Flag Ranch Resort a absolvujte pěší traily podél jezer Jackson Lake a Jenny Lake.

  www.gtlc.com/rv/colter-bay-rv-park

  Den 10: 

  Indian Country

  cca 140 mil

  Cesta z Grand Teton NP přes Great Divide Basin do městečka Lander. Pojedete přes indiánskou rezervaci Wind River Indian Reservation, domova indiánů kmene Shoshone a Arapahoe a prohlédnete si Fort Washakie.

  www.sleepingbearrvpark.com

  Den 11: 

  Wyoming Territorial Park

  cca 240 mil

  Přejezd pláněmi a pastvinami Wyomingu do městečka Laramie, prohlídka Wyoming Territorial Park s místním vězením z doby osidlování „divokého západu“. Prohlédnete si i celu, kde byl uvězněn slavný padouch Butch Cassidy. Vykoupat se můžete v Hobo Pool v Saratoga Hot Springs.

  www.koa.com/campgrounds/laramie/

  Den 12: 

  Fort Collins

  cca 80 mil

  Poslední noc vaší cesty strávíte ve městě Fort Collins. Můžete relaxovat v kempu umístěném na břehu jezera na úpatí pohoří Rocky Mountains, absolvovat zde plavbu na lodičkách nebo si prohlédnout Poudre Canyon.  Milovníci piva se mohou vydat na prohlídku pivovaru Anheuser Bush spojenou s ochutnávkou místních piv.

  https://koa.com/campgrounds/fort-collins-lakeside/

  Den 13: 

  Denver

  cca 60 mil 

  Přejezd do půjčovny karavanů v Denveru a vrácení karavanu do 11 hod.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.