Západní Kanada & Inside Passage

Západní Kanada & Inside Passage

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Vancouver

Putování ostrovem Vancouver přes malebná městečka i rybářské osady zakončíte na jeho severním cípu v Port Hardy. Vydáte se na jednu z nejhezčích plaveb v severní Americe, poplujete mořskými fjordy podél pacifického pobřeží Kanady, budete pozorovat delfíny, velryby a orly bělohlavé. Na Aljašce uvidíte medvědy grizzly lovící táhnoucí lososy, seznámíte se s indiánskou kulturou a navštívíte nejslavnější místo kanadské zlaté horečky.

 

Počet dní: 12

Celkem ujeto: 3 000 km

Vhodný termín: červen – září

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Tsawwassen

  cca 30 km

  Pronájem vašeho karavanu v půjčovně ve Vancouveru, nakoupení zásob v supermarketu a krátký přejezd do kempu v blízkosti terminálu trajektu v Tsawwassenu.

  http://tsawwassenrvresort.com/

  Den 2: 

  Victoria

  cca 100 km

  Předem si prověřte časy plaveb trajektu a zarezervujte si trajekt z Tsawwassen do Swartz Bay dle předpokládaného příjezdu na terminál trajektu. Pokud pokračujete z kempu Burnaby Cariboo RV Resort ve Vancouveru, do přístavu je to cca 40 km, ale nechte si cca 2 hodiny na jízdu do přístavu, pro případ dopravní zácpy.  Po vylodění z trajektu je to cca 35 km do vašeho kempu Salish Seaside RV Park. Kemp leží přímo u přístavu ve Victorii a nabízí nádherné pohledy na město. Všechny hlavní atrakce města jsou cca 5 min jízdy. Můžete se vydat na vyhlídkový let hydroplánem, plout lodí nebo gumovým člunem Zodiac za pozorováním velryb.  Navštívit můžete jedno z nejhezčích muzeí Kanady, Royal BC Museum nebo botanickou zahradu Butchart Gardens. Pokud preferujete nechat karavan v kempu, pak lze použít Victoria Harbour Ferry pro pohodlnou dopravu do centra Victorie a zpět.

  https://www.salishseasidervhaven.com/

  Den 3: 

  Campbell River

  cca 300 km

  Prohlédnete si největší atrakce Victorie. Bacon Hill s nejvyšším totemem světa, zastavíte se na samém konci Trans-Canada Highway na míli 0.  Během jízdy podél mořského pobřeží se vám naskytnou nádherné výhledy na Olympic Mountains ve státu Washington. Odpoledne se vydáte na sever do Campbell River. Cestou navštivte široké písečné pláže v Rathtrevor Beach Provincial Park u Parksville. Vaším kempem pro tuto noc je Ripple Rock RV Park v Browns Bay Resort. Velké výletní lodě, plující po Discovery Passage a směřující na Aljašku nebo do Vancouveru, plují v těsné blízkosti tohoto RV parku.

  http://www.brownsbayresort.com/rv-park/

  Den 4: 

  Port Hardy

  cca 370 km

  Pokračování cesty po Vancouver Island na samý konec tohoto ostrova. Nejdříve se zastavíte v malebné osadě Telegraph Cove. Telegraph Cove je původní rybářská vesnička celá postavená na dřevěných kůlech. Je ideálním místem pro pozorování medvědů nebo velryb. Vydejte se na jeden z těchto výletů, pojedete v malých skupinách a se zkušeným místním průvodcem. Poté se vydáte do přístavu Port Hardy. Pokud budete mít chuť a čas vám dovolí, vydejte se do Cape Scott Provincial Park. Park se nachází na nejsevernějším cípu ostrova a poskytuje dobrou příležitost k prozkoumání 14 mil dlouhé pláže, která je domovem tuleňů a lvounů.

  www.quatsecampground.ca/index.html

  Den 5: 

  Inside Passage

  cca 10 km

  Časně ráno se nalodíte v přístavu Port Hardy na trajekt a čeká vás celodenní vyhlídková plavba lodí po tzv. Inside Passage z Port Hardy do Prince Rupert. Během plavby mezi fjordy a členitým pobřežím Pacifiku můžete pozorovat velryby, kosatky, delfíny a další mořskou faunu. Po připlutí do Prince Rupert ve večerních hodinách a vylodění z trajektu následuje krátký přejezd do vašeho dnešního kempu Prince Rupert RV Campground.

  https://princerupertrv.com/

  Den 6: 

  Hyder

  cca 450 km

  Dlouhé putování vyhlídkovou silnicí panenskou přírodou podél ledovce Bear Glacier až na území Aljašky do městečka Hyder. Ospalé městečko je zcela odříznuté od zbytku Aljašky a je jedním z mála míst, kde můžete na vlastní oči pozorovat hnědé medvědy grizzly, lovící v místních říčkách táhnoucí lososy. Jedinečný zážitek!!! Nejlepší doba pro pozorování je červenec a srpen. Noc strávíte v kempu v Hyderu.

  Od poloviny května do konce července se můžete alternativně vydat na 7 hodinový výlet s místním průvodcem za pozorováním medvědů grizzly do chráněné oblasti Khutzeymateen Park u Prince Rupert. V tomto případě doporučujeme strávit tuto noc v kempu v Prince Rupert.

  www.sealaskainn.com/campground.html

  Den 7: 

  First Nation

  cca 330 km

  Dnešní den je věnován indiánské kultuře. Prohlédnete si indianské vesnice s originálními totemovými poli v osadách Kitwanga a Kitwancol, na vlastní oči zde uvidíte původní totemy zdejších pacifických indiánů v jejich vesnicích. V indianském skansenu Ksan Village v Hazelton se podrobně seznámíte s životem zdejších indiánů a můžete zde ochutnat některé z jejich pokrmů. Doporučujeme lososa. Závěrem dne se vydáte po Yellowhead Highwy do Smithers.

  www.glacierviewrvpark.com/

  Den 8: 

  Fraser Lake

  cca 250 km 

  Celodenní putování horskou krajinou severní Britské Kolumbie po Yellowhead Highwy. Cílem dne je kemp v Beaumont Provincial Park, nacházející se přímo u jezera Fraser Lake. Můžete se vykoupat v průzračné vodě jezera, rybařit nebo se vydat na některý ze značených pěších trailů v okolí.

  www.env.gov.bc.ca/bcparks/explore/parkpgs/beaumont/

  Den 9: 

  Bakerville

  cca 430 km 

  Dnes je na programu prohlídka nejslavnějšího zlatokopeckého městečka Kanady, Bakerville Historic Town & Park. Vrátíte se zde do doby zlaté horečky 2 pol. 19 století a nahlédnete do života tehdejších obyvatel, nachází se zde přes 125 zrenovovaných budov, herci v dobových kostýmech žijí životem zlatokopů.  Dnešní noc strávíte v kempu v Ten Mile Lake Provincial Park.

  www.env.gov.bc.ca/bcparks/explore/parkpgs/ten_mile/

  Den 10: 

  Lillooet

  cca 410 km

  Celodenní putování zlatokopeckou stezkou Gold Rush Trail  a krajinou provinčních parků do Lillooet. Zde stojí k vidění zdejší museum zlatokopectví a těžby. Váš dnešní kemp leží přímo u řeky Fraser River.

  www.frasercove.com/

  Den 11: 

  Sea to Sky Hwy

  cca 270 km

  Cesta krajinou provinčních parků a po vyhlídkové silnici Sea to Sky Highway. Po prohlídce Joffre Lakes Provincial Park, lyžařského střediska Whistler a 335 m vysokých vodopádů Shannon Falls, se vydáte do Vancouveru. Závěrečnou noc vaší cesty strávíte v  kempu Burnaby Cariboo RV Park. Tento kemp zároveň doporučujeme jako výchozí místo pro poznávání Vancouveru, jednoho z nejzajímavějších a nejkrásnějších měst světa.

  www.bcrvpark.com

  Den 12: 

  Vancouver

  cca 30 km 

  Po snídaní vás čeká jen krátký přejezd do vaší půjčovny a vrácení karavanu ve Vancouveru.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.