Z Washingtonu D.C. do Orlanda

Z Washingtonu D.C. do Orlanda

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Washington D.C., Orlando

Tato velice rozmanitá trasa nabízí vše, památky Washingtonu D.C., množství pěších trailů, nádherné „scienic routes“, pozorování zvěře ve volné přírodě, množství příležitostí pro oudorové aktivity ve státních parcích a světově proslulé pláže Virginia Beach, Outer Banks Beach a Myrtle Beach. Poznáte historická jižanská města a na závěr na vás čekají zážitky v zábavních parcích Orlanda.

 

Počet dní: 16

Celkem ujeto: 1 400 mil

Vhodný termín: květen – říjen

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Cunningham Falls

  cca 50 mil

  Před vlastním pronájmem karavanu si vyčleňte minimálně dva dny na prohlídku hlavního města USA, Washingtonu D.C..  Navštivte Capitol, prohlédněte si Bílý dům, památníky americkým prezidentům a obětem válek a nezapomeňte na některé ze skvělých muzeí, jsou zdarma.

  Po vyzvednutí karavanu v půjčovně ve Washingtonu D.C. je to jen krátký přejezd do Frederick ve státu Maryland. Váš dnešní kemp je umístěn v Cunningham Falls State Park, uprostřed Catoctin Mountains a je obklopen pohořími a vinicemi. V okolí kempu se nabízí množství outdoorových aktivit. Můžete se vydat na Appalachian Trail, navštívit místní pivovar, který je největší v Marylandu, nebo si prohlédnout jedno z bojišť občanské války.

  https://dnr.maryland.gov/publiclands/Pages/western/CunninghamFalls/Camping.aspx

  Den 2-3: 

  Shenandoah NP

  cca 110 mil

  Dnes se vydáte do národního parku Shenandoah National Park, který nabízí více než 500 mil značených pěších trailů. Národní park poskytuje unikátní možnost pozorovat ptáky a lesní zvěř, objevovat přírodní krásy nebo se jen tak kochat nádhernými výhledy. Projeďte celou vyhlídkovou silnici Skyline Drive, navštivte vodopády Dark Hollow Falls a projděte se alespoň kousek po Appalachian Trail v Shenandoah NP. Následující dvě noci strávíte v kempu v Mount Jackson.

  http://shenandoahfamilycampground.com

  Den 4-5: 

  Williamsburg

  cca 210 mil

  Cesta na jih po Skyline Drive přes Waynesboro vás po dvou hodinách jízdy zavedete do Williamsburgu. Můžete zde navštívit repliku koloniální vesnice v Colonial National Historic Park a historický Jamestown Settlement, sídlo prvních evropských osadníků v Americe. Nebo si užijte horské dráhy v jednom z nejhezčích amerických zábavních parků, v Bush Gardens Williamsburg.

  www.americanheritagervpark.com

  Den 6-7: 

  Virginia Beach

  cca 60 mil

  Několik následujících dní můžete strávit kempováním ve First Landing State Park. Tento nejnavštěvovanější státní park ve Virginii leží v místě, kde v roce 1607 přistáli první angličtí kolonisté v Americe. Je to oáza klidu uprostřed rušného života Virginia Beach. Na jedné straně klid mořského zálivu, na druhé straně rušný plážový život Virginia Beach. Procházka po třímílové dřevěné plážové promenádě, která je lemována hotely, obchody a restauracemi nebo koupání a relaxace na pláži. Volba je jen na vás.

  http://www.first-landing-state-park.org/first_landing_camping.html

  Den 8-9: 

  Outer Banks

  cca 80 mil

  Dnes se vydáte na jih do Severní Karolíny a to do Outer Banks, 330 mil dlouhé bariéry ostrovů s plážemi, dvou přírodních rezervací National Seashore a mnoha okouzlujících městeček. Navštivte Wright Brothers Memorial, místo prvního motorového letu v historii letectví, prozkoumejte sedm pobřežních majáků a ochutnejte zdejší vynikající mořské plody právě vylovené z moře.  Místem ubytování pro tyto dvě noci bude Kitty Hawk RV Park.

  www.kittyhawkrv.com

  Den 10: 

  Wilmington

  cca 270 mil

  Dnes se vydáte z Kitty Hawk po vyhlídkové silnici podél pobřeží Cape Hatteras National Seashore, trajektem se přepravíte zpět na pevninu a budete pokračovat podél atlantického pobřeží do města Wilmington. Atrakcemi zde jsou Wilmington Historic District s restauracemi, obchody a nočním životem, nedaleké pláže Atlantiku a za návštěvu určitě stojí bitevní loď North Carolina.

  www.koa.com/campgrounds/wilmington/

  Den 11-12: 

  Myrtle Beach

  cca 80 mil

  V pozdním dopoledni se vydáte do přímořského letoviska a ráje golfistů, do Myrtle Beach. Nachází se zde 115 golfových hřišť, každé je navrženo tak, aby chránilo místní faunu a flóru. Technicky složitá a na pohled krásná hřiště byly navrženy světově proslulými architekty. Kromě golfu navštivte Broadway at the Beach, turisticky nejpopulárnější místo Myrtle Beach, jež nabízí obrovské množství atrakcí pro všechny věkové kategorie.

  www.koa.com/campgrounds/myrtle-beach/

  Den 13: 

  Charleston

  cca 240 mil

  Nejdříve dnes navštívíte jižanský Charleston, kde máte jedinečnou možnost prohlédnout si letadlovou loď USS Yorktown, typické jižanské koloniální domy a projít se po původních dlážděných ulicích. Pak už dejte sbohem Jižní Karolíně. Vítejte v  Georgii a v  nádherném historickém městě Savannah. Vyčleňte si dostatek času k seznámení se s historií města, nasajte jeho atmosféru procházkami po jeho náměstích a nábřeží. První město v USA postavené podle architektonického plánu je opravdovým balzámem na všechny vaše smysly. Noc strávíte v nedalekém Skidaway Island State Park, v kempu umístěném uprostřed dubového lesa.

  https://gastateparks.org/SkidawayIsland/

  Den 14-15: 

  Orlando

  cca 280 mil

  Florida alias Sunshine State a Orlando jsou závěrečným cílem vašeho putování. Zábavní parky Walt Disney World, Universal Studios, Seaworld toho nabízejí tolik, že na každý jeden zábavní park si musíte vyčlenit minimálně jeden den. Noci zde můžete strávit v kempu přímo v prostorách Disney World nebo v kempu u jezera s možností pronájmu kanoí a plavbě po jezeře.

  http://disneyworld.disney.go.com/resorts/campsites-at-fort-wilderness-resort

  www.koa.com/campgrounds/kissimmee/

  Den 16: 

  Orlando

  cca 20 mil

  Dnes vás čeká pouze krátký přejezd do půjčovny karavanů v Orlandu a jeho vrácení do 11 hodin.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.