Z Floridy do Great Smokies

Z Floridy do Great Smokies

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Orlando, Tampa, Atlanta

Cesta z Orlanda do Orlanda. Přes písečné pláže Floridy a Jižní Karolíny, úchvatná sídla jižanských plantáží, nejstarší město USA, historická města států Georgia a Jižní Karolína vás tato trasa zavede až do národního parku Great Smoky Mountains. Tento nejnavštěvovanější národní park USA je jedinečný svými horskými scenériemi a rozmanitostí živé i neživé přírody. A po návratu na Floridu si užijete zábavní parky Orlanda. 

Počet dní: 13

Celkem ujeto: 1 715 mil

Vhodný termín: duben – říjen

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  St. Augustine

  cca 130 mil

  Po vyzvednutí vašeho karavanu v půjčovně v Orlandu/Kissimmee se vydáte do Daytony Beach a odsud po pobřežní vyhlídkové silnici A1A do kempu North Beach Camp Resort. V Daytona Beach navštivte světově proslulý závodní okruh Daytona Beach Speadway, nebo nejslavnější americkou pláž, na které lze jezdit autem. Dnešní kemp se nachází 5 mil na jih od St. Augustine, nejstaršího trvale osídleného místa na americkém kontinentu.

  www.northbeachcamp.com

  Den 2: 

  Savannah

  cca 180 mil 

  Cesta na sever do státu Georgia a historického města Savannah. První město v USA postavené podle architektonických plánů na břehu řeky Savannah nabízí romantické procházky podél nábřeží a přes náměstí, množství restaurací a hospůdek nebo vyhlídkovou plavbu kolesovým parníkem. Savannah zůstává dodnes pravým historickým jižanským městem. Cílem dne je kemp Red Gate Campground, který se nachází jen 15 mil od města. V areálu kempu je možný rybolov, pozorování ptáků, pěší procházky po nature trails, jízda na koních a koupání v bazénu se slanou vodou.

  www.redgatecampground.com

  Den 3: 

  Charleston

  cca 120 mil

  Další historické jižanské město na trase vašeho putování je Charleston v Jižní Karolíně. Je unikátní svou jižanskou koloniální architekturou a domovem letadlové lodi Yorktown v Patriots´ Point Museum. Není na světě moc míst, kde si lze letadlovou loď prohlédnout. Můžete zde také podniknout plavbu lodí k pevnosti Fort Sumter, kde padly první výstřely americké občanské války. Vašim domovem bude kemp Lake Aire RV Park &  Campground.

  www.lakeairerv.com

  Den 4: 

  Myrtle Beach

  cca 110 mil

  Cestou z Charlestonu do Myrtle Beach nezapomeňte navštívit některou z historických plantáží z doby „zlaté éry Jihu“, např. Boone Hall, Middleton Place nebo Magnolia Plantation. Myrtle Beach je celosvětově známá golfová destinace, ale mimo golfu a skvělých pláží váš dnešní domov nabízí množství dalších aktivit. Navštivte Broadway at the Beach, turisticky nejpopulárnější místo Myrtle Beach, jež nabízí obrovské množství atrakcí pro všechny věkové kategorie.

  www.myrtlebeachtravelpark.com

  Den 5: 

  Lake Lure

  cca 280 mil

  Dnes vás čeká delší přejezd na západ venkovskou krajinou Jižní Karolíny. Cílem dne je jezero Lake Lure v Severní Karolíně. Tato nádherná přírodní oblast je krásným završením dnešního dne. Užívejte si krás jezera Lake Lure nebo se vydejte na pěší túru na vrchol Chimney Rock a kochejte se krásnými výhledy.

  www.hickorynutfallsfamilycampground.com

  Den 6-7: 

  Great Smoky Mountains

  cca 100 mil

  Dnes musíte navštívit Biltmore Estate v Asheville, největší soukromý dům v USA, je to opravdu jedineční místo Ameriky. Poté se již vydáte do národního parku Great Smoky Mountains NP. Je to zdaleka nejnavštěvovanější národní park USA! Krásy prehistorických pohoří s širokou škálou flóry a fauny a zbytky jižanské apalačské kultury přitahují návštěvníky z celého světa. Doporučujeme zde strávit několik následujících dní a užít si nádherné pěší traily, jízdu vyhlídkovými silnicemi Great Smoky Mountains NP a další atrakce, které Great Smokies nabízejí, jako jsou rafting, Nature Centers, Ripley´s Aquarium, Splash Country. Doporučujeme navštívit Dollywood a večerní show s večeří Dolly Parton´s Dixie Stampede Dinner Show, večeře nikdy nebyla tak zábavná, jako zde. Váš zdejší kemp se nachází v Cosby.

  http://smokymountainpremierrvresort.com

  Den 8: 

  Stone Mountain

  cca 180 mil

  Cílem dnešní cesty je Stone Mountain Park ve státu Georgia a kemp umístěný přímo v areálu parku. Park obklopuje skalní žulový masív s největším vytesaným kamenným obrazem na světě, zobrazující jižanské osobnosti, generály Roberta E. Leeho, Stonewalla Jacksona a presidenta Jeffersona Davise. Vystupte na vrchol tohoto skalního masívu po 1,3 míle dlouhém trailu nebo vyjeďte na 250 m vysoký vrchol lanovkou. Park dále nabízí více než 15 mil pěších trailů lesní krajinou.

   www.stonemountainpark.com/campground

  Den 9: 

  Cedar Key

  cca 390 mil

  Dnes vás čeká dlouhý přejezd na pláže Mexického zálivu. Většinu cesty pojedete po dálnici I75 a cílem je Cedar Key a kemp Sunset Isle RV Park, ležící přímo na břehu Mexického zálivu. Toto místo vás určitě nezklame, nachází se nedaleko Lower Suwannee National Wildlife Refuge. A pokud vám čas dovolí, navštivte Cedar Key State Museum.

  https://www.sunsetislerv.com/

  Den 10: 

  Tampa Bay

  cca 130 mil

  Nenáročný přejezd do kempu v blízkosti všech atrakcí v oblasti Tampa Bay. Cestou navštivte Tarpon Springs a užijte si horských drah a africké přírody v zábavním parku Bush Garden Africa.

  www.baybayou.com

  Den 11-12: 

  Orlando

  cca 80 mil

  Krátký přejezd do cíle vaší cesty v Orlandu. Kemp pro následující noci je Fort Wilderness Resort, který se  nachází přímo v areálu zábavních parků Walt Disney World. Zde na vás čekají zábavní parky Magic Kingdom, Animal Kingdom, EPCOT, Hollywood Studios. Nebo se můžete vydat do zábavních parků Seaworld a Universal Studios.

  www.disneyworld.disney.go.com/resorts/campsites-at-fort-wilderness-resort

  Den 13: 

  Orlando

  cca 15 mil

  Velmi krátký přejezd do půjčovny karavanů v Kissimmee/Orlandu a vrácení karavanu do 11 hod.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.