Velká cesta napříč Kanadou

Velká cesta napříč Kanadou

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Halifax, Vancouver

Vydejte se na cestu napříč celým severoamerickým kontinentem! Putováním po Trans-Canada Highway se posouváte v prostoru, z východu na západ, i v čase, ze 17. do 20. století. Tak jak se postupně osidlovala dnešní Kanada. Přímořskou krajinu atlantických provincií vystřídají lesy, řeky, jezera a fjordy provincií Québec a Ontario jejich provinčními a národními parky. Projedete nekonečnými pláněmi Manitoby a Saskatchewanu až do opravdové perly kanadské přírody, do Rocky Mountains.

 

Počet dní: 24

Celkem ujeto: 6 950 km

Vhodný termín: červen – září

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1:

  Halifax

  cca 100 km 

  Po vyzvednutí karavanu v půjčovně v Halifaxu se vydáte na jih podél pobřeží Atlantiku. Budete uneseni pohledy na oceán, navštívíte malebná městečka Peggy´s Cove s majákem, Chester a Mahone Bay. Dnešní noc strávíte v kempu ve městě Lunenburg, jež bylo vyhlášeno místem světového  dědictví UNESCO. Za návštěvu zde stojí Fisheries Museum of the Atlantic.

  www.lunenburgns.com/campground/

  Den 2: 

  Lunenburg

  cca 120 km

  Dopoledne absolvujete krátkou vyhlídkovou plavbu z Lunenburgu (např. Bluenose Schooner). Následuje přejezd do národního parku Kejimkujik National Park, kde se můžete vydat na některý z pěších trailů,  nebo využít možnosti plavby kanoí.

  www.pc.gc.ca/pn-np/ns/kejimkujik/activ/camping/jeremys.aspx

  Den 3: 

  Kejimkujik NP

  cca 110 km

  Celý jeden den můžete věnovat outdoorovým aktivitám, které tento národní park nabízí. Pěší traily, plavby na kanoi, jízda na kole… V tomto parku se také nachází největší koncentrace indiánských petroglyfů v Severní Americe. Odpoledne se vydáte do vašeho kempu v Digby, kde strávíte následující noc přímo u břehu oceánu.

  www.jaggarspoint.ca

  Den 4: 

  Fundy NP

  cca 210 km

  Ráno se nalodíte na trajekt v Digby a poplujete do provincie New Brunswick. Po vylodění v Saint John se vydáte po Fundy Trail Parkway do Fundy National Park. Cestou zastávky na vyhlídkách, pozorování velryb v Bay of Fundy a návštěva Interpretive Center v Big Salmon River. Ubytování v kempu přímo na území národního parku. Celý následující den věnujete prohlídce Fundy National Park. Nabízejí se zde pěší traily, plavba na kanoi, procházky po dně oceánu za odlivu, rybolov a koupání v jezerech.

  www.pc.gc.ca/pn-np/nb/fundy/activ/camping.aspx

  Den 5: 

  Hopewell Rocks

  cca 220 km

  Dnes vyrazíte k Hopewell Rocks, místu s největším výškovým rozdílem hladiny oceánu mezi odlivem a přílivem na světě. Zkontrolujte si předem časy odlivu a přílivu, 2x denně lze zažít maximální odliv a příliv, jejichž rozdíl je přes 14 m!!! Můžete se zde projít po dně oceánu nebo plout kajakem kolem skal. Den ukončíte přejezdem do Kouchibouguac National Park, fascinující mozaiky rašeliniště, mořských bažin, přílivových řek, sladkovodních systémů, chráněných lagun a vysokých lesů.

  www.pc.gc.ca/en/pn-np/nb/kouchibouguac/activ/camping

  Den 6: 

  Záliv Sv. Vavřince

  cca 460 km 

  Časně ráno vyrazíte provincií New Brunswick vyhlídkovou silnicí podél pobřeží zálivu Sv. Vavřínce. Přejede hranice provincie Quebéc a před příjezdem k řece Sv. Vavřince se ubytujete v kempu přímo u břehu řeky Matapedia.

  www.campingamqui.com/en/

  Den 7: 

  Saguenay Fjord

  cca 300 km

  Ráno se nalodíte na trajekt a poplujete na protější břeh řeky Sv. Vavřince, řeka je zde široká přes 50 km! Vyhlídkovou silnicí podél této mohutné řeky pojedete do Tadoussac, malebného městečka, odkud doporučujeme se vydat na vyhlídkovou plavbu lodí za pozorováním bílých velryb. Dnešní noc strávíte v kempu na předměstí Quebéc City přímo na břehu řeky Sv. Vavřince.

  www.campinglacauxflambeaux.com/

  Den 8: 

  Quebéc City

  cca 290 km

  Žádná návštěva provincie Québec nemůže být kompletní bez prohlídky Québec City. Jediné město na sever od Mexika, které je obehnáno hradbami, se považuje za jedno z nejkouzelnějších měst Ameriky. Projdete se úzkými uličkami historického centra s hospůdkami, butiky a historickými pamětihodnostmi jako např. Place Royale nebo opevnění. Užít procházku si můžete i na promenádě nad řekou Sv. Vavřince, navštívit lze i nejslavnější hotel Kanady, Chateau Frontenac.  Odpoledne přejezd do vašeho dnešního kempu na předměstí Montrealu.

  www.koa.com/campgrounds/montreal-south/

  Den 9-10: 

  Algonquin PP

  cca 450 km

  Celodenní přejezd do provinčního parku Algonquin Provincial Park. Následující 2 noci strávíte v kempu přímo v provinčním parku. Park nabízí možnost pěších trailů, plavby na kanoích, rybolovu a pozorování zvěře.

  www.algonquintrailscamping.ca

  Den 11: 

  Severní Ontario

  cca 400 km 

  Dnes se vydáte na putování krajinou severního Ontaria, pojedete vyhlídkovou silnicí podél řek a mnoha jezer, cílem dnešního dne je kemp v provinčním parku Chutes Provincial Park.

  www.ontarioparks.com/park/chutes/camping

  Den 12: 

  Trans-Canada Hwy

  cca 380 km

  Pokračování cesty po Trans-Canada Highway vyhlídkovou silnicí podél jezera Huron do městečka Sault Ste. Marie, jehož historická část je celá postaveného z červených pálených cihel. Za prohlídku zde určitě stojí Sault Ste. Marie Canal Historic Site, fandové letadel ocení Canadian Bushplane Heritage Center. Noc strávíte v provinčním parku Lake Superior umístěném na břehu stejnojmenného jezera.

  www.ontarioparks.com/park/lakesuperior/camping

  Den 13: 

  Lake Superior

  cca 510 km 

  Cesta vyhlídkovou silnicí podél jezera Lake Superior a krajinou provinčních parků do Thunder Bay. Využijte některé z mnoha možností k procházkám  v těchto parcích.

  https://koa.com/campgrounds/thunder-bay/

  Den 14: 

  Winnipeg

  cca 680 km

  Dlouhý přejezd do hlavního města provincie Manitoba, do Winnipegu. V městečku Kenora můžete navštívit místní pivovar, farmářské trhy nebo ochutnat místní fish & fries. Těsně před příjezdem do Winnipegu opustíte krajinu lesů a jezer a dostanete se do oblasti prérie Manitoby. Ve Winnipegu stojí za návštěvu prohlídka mincovny Royal Canadian Mint, kde se razí mince pro více než 70 zemí světa. Také některé české mince po měnové odluce se Slovenskem byly raženy právě zde.

  https://koa.com/campgrounds/winnipeg-west/

  Den 15: 

  Prérie

  cca 550 km 

  Dnes vás čeká celodenní putování po Trans-Canada Highway prériemi provincií Manitoba a Saskatchewan. Cílem je Regina, hlavní město provincie Saskatchewan.

  www.indianheadcampground.ca/

  Den 16: 

  Cypress Hills PP

  cca 450 km

  Pokračování putování prériemi po Trans-Canada Highway k hranicím provincie Alberta, ubytování v kempu interprovinčního parku Cypress Hills. Zde na vás čeká množství aktivit, od pěších trailů, přes koupání v jezeře, jízdu na koních, pozorování zvěře ve volné přírodě až po večerní piknik u ohně.

  https://albertaparks.ca/parks/south/cypress-hills-pp/

  Den 17: 

  Calgary

  cca 630 km

  Cílem dnešního dne jsou již kanadské Rockies. Před nimi si ještě prohlédnete zajímavosti Calgary, doporučujeme zde navštívit největší živé museum Kanady, Heritage Park, kde se seznámíte s osidlování kanadského západu a životem zdejších obyvatel. Následující dvě noci strávíte v národním parku Banff NP, v kempu v Lake Louise.

  www.pccamping.ca/parkscanada

  Den 18-19: 

  Banff NP

  cca 150 km 

  Prohlídka perel kanadských Rockies, pěší traily v oblasti jezer Moraine Lake a Lake Louise, jízda vyhlídkovou silnicí Bow Valley Parkway do Banff, plavby po jezerech na kanoi, koupání v Banff Hot Springs, výjezd gondolou v Banff na vrchol Sulphur Mounatins a pěší traily mezi horskými jezery v Sunshine Meadows. Těžko lze tyto zážitky něčím překonat. Váš kemp zůstává po celou dobu v Lake Louise.

  www.pccamping.ca/parkscanada

  Den 20: 

  Yoho NP

  cca 110 km

  Krátký přejezd do národního parku Yoho NP, zastavíte se na vyhlídce na tzv. spirálové železniční tunely, podíváte se k vodopádu Takakkaw Falls, skalním mostům Natural Bridge a k peřejím Kicking Horse Rapids. Na závěr vás čeká nádherná procházka kolem jezera Emerald Lake, barva tohoto jezera je opět neuvěřitelná. Dnešní noc strávíte v kempu v Golden.

  www.goldenmunicipalcampground.com/index.html

  Den 21: 

  Revelstoke NP

  cca 180 km 

  Po snídani se vydáte na cestu přes průsmyk Rogers Pass v národním parku Glacier NP, za návštěvu stojí zdejší Visitor Center. Po příjezdu do Revelstoke vyjedete na hřebeny hor do oblasti Meadows in the Sky v národním parku Revelstoke NP. Budete se kochat výhledy do údolí a procházet se mezi alpskými loukami. V podvečer doporučujeme prohlídku místního Railway Museum.

  http://revelstokecampground.com/

  Den 22: 

  Trans-Canada Hwy

  cca 340 km 

  Celodenní putování po Trans-Canada Highway horskou krajinou provinčních parků do Lillooet. Cestou si můžete prohlédnout Last Spike Monument, místo, kde se setkali stavitelé Trans-kanadské železnice. Po příjezdu do Lillooet stojí za vidění zdejší museum zlatokopectví a těžby. Váš dnešní kemp leží přímo u řeky Fraser River.

  www.frasercove.com/

  Den 23: 

  Whistler

  cca 270 km

  Cesta krajinou provinčních parků a po vyhlídkové silnici Sea to Sky Highway. Po prohlídce Joffre Lakes Provincial Park, lyžařského střediska Whistler a 335 m vysokých vodopádů Shannon Falls, se vydáte do Vancouveru. Závěrečnou noc vaší cesty strávíte v  kempu Burnaby Cariboo RV Park. Tento kemp doporučujeme jako výchozí místo pro poznávání Vancouveru, jednoho z nejzajímavějších a nejkrásnějších měst světa. Z kempu je to 20 min pěšky na zastávku Sky Train pro jízdu do centra Vancouveru.

  www.bcrvpark.com

  Den 24: 

  Vancouver

  cca 25 km 

  Po snídaní vás čeká jen krátký přejezd do vaší půjčovny a vrácení karavanu ve Vancouveru.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.