To nejlepší ze západní Kanady

To nejlepší ze západní Kanady

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Vancouver, Calgary

Západní Kanada je ideálním místem pro milovníky horské přírody k prozkoumávání přírodních krás a k rozmanitým outdorovým aktivitám. Tato trasa vás zavede do srdce těchto krás, do Rocky Mountains. Užijete si kosmopolitní Vancouver, budete pozorovat zvěř ve volné přírodě a vykoupete se v přírodních termálních pramenech. Pěší traily, pohledy na zasněžené vrcholky hor s ledovci a na tyrkysově modré hladiny jezer jsou nezapomenutelné. Toto je trasa, která uspokojí každého bez ohledu na věk a zájmy.

 

Počet dní: 13

Celkem ujeto: 2 500 km

Vhodný termín: červen – září

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Vancouver

  cca 25 km

  Po vyzvednutí karavanu v půjčovně ve Vancouveru se vydáte do kempu Burnaby Cariboo RV Park. Není to dlouhá cesta a tento kemp doporučujeme jako výchozí místo pro poznávání Vancouveru, jednoho z nejzajímavějších a nejkrásnějších měst světa.

  www.bcrvpark.com

  Den 2-3: 

  Okanagan Valley

  cca 340 km

  Dlouhý přejezd po Transcanada Highway do Okanagan Valley. Během cesty podél kaňonu řeky Fraser River se projdete po historickém mostě Alexandra Suspension Bridge a prohlédnete si Hells Gate. Pro ubytování jsme zvolili oblast v Okanagan Lake Provincial Park, na sever od Pentictonu. Nacházejí se zde dva kempy přímo na břehu jezera (North & South Park). Nádherné písečné pláže jsou obklopeny borovicemi a jsou ideálním místem na koupání a vodní aktivity. V této hlavní vinařské oblasti Kanady  můžete následující den navštívit některé z místních vinic a ochutnat zdejší vína, např. v Oliver, Penticton, Okanagan Falls… Nebo jen lenošit u břehu jezera.

  www.campokanagan.com/

  Den 4: 

  Revelstoke NP

  cca 280 km

  Dnes máte před sebou krátký přejezd do Revelstoke, vstupní brány do Revelstoke NP a Glacier NP. Můžete vyjet na hřebeny hor v národním parku Revelstoke NP, kochat se výhledy do údolí a procházet se mezi alpskými loukami v Sunshine Meadows. V podvečer doporučujeme prohlídku Railway Museum v Revelstoke.

  www.rvcampingrevelstoke.com

  Den 5: 

  Yoho NP

  cca 450 km

  Přibližně tří hodinový přejezd do kempu v Lake Luise si zpestříte zastávkou v Rogers Pass Visitor Center v Glacier NP a pěší procházkou kolem jezera Emerald Lake spojenou s piknikem v národním parku Yoho NP. Modrozelená barva jezera je neuvěřitelná a je zde téměř nemožné udělat nepovedené foto. Po cestě od jezera si prohlédnete Natural Bridges a před příjezdem do Lake Louise spirálové železniční tunely. Pokud svoji cestu začínáte v Calgary, jeďte hned první den přímo do kempu Lake Louise Campground.

  www.pccamping.ca/parkscanada

  Den 6-7: 

  Banff NP

  150 km 

  Prohlídka perel kanadských Rockies, pěší traily v oblasti jezer Moraine Lake a Lake Louise, jízda vyhlídkovou silnicí Bow Valley Parkway do Banff, plavby po jezerech na kanoi, koupání v Banff Hot Springs, výjezd gondolou v Banff na vrchol Sulphur Mounatins a pěší traily mezi horskými jezery v Sunshine Meadows. Těžko lze tyto zážitky něčím překonat. Váš kemp zůstává po celou dobu v Lake Luise.

  www.pccamping.ca/parkscanada

  Den 8: 

  Icefield Parkway

  cca 340 km 

  Přejezd po Icefield Parkway, jedné z nejkrásnějších horských silnic světa do Jasperu. Cesta je lemována horskými štíty s ledovci, zdejší ledovcová jezera jsou neuvěřitelně zbarvená. S  trochou štěstí spatříte medvědy, podniknete několik pěších trailů k vodopádům, peřejím a k ledovci. Čekají na vás jezera Bow Lake a Peyto Lake, ledovce Saskatchewan Glacier a Athabasca Glacier a vodopády Athabasca Falls. V oblasti Jasperu máte volbu ze dvou kempů, kemp nedaleko města Jasper ležící přímo v NP a kemp na hranici NP u města Hinton.

  https://reservation.pc.gc.ca/Jasper?Map

  www.koa.com/campgrounds/hinton

  Den 9: 

  Jasper NP

  cca 80 km 

  Dnes máte na programu objevování přírodních krás v okolí Jasperu. Podniknete ranní cestu k jezeru Maligne Lake, pěší trail u Maligne Canyon a můžete se vydat na plavbu lodí k ostrovu Spirit Island, k asi nejvíce fotografovanému místu kanadských Rockies. A nezapomeňte za pěkného počastí vyjet lanovkou Jasper Tramway na vrcholy okolních Rockies.

  https://reservation.pc.gc.ca/Jasper?Map

  www.koa.com/campgrounds/hinton

  Den 10: 

  Wells Gray PP

  cca 320 km

  Cesta nádhernou horskou krajinou přes Mt. Robson Provincial Park a podél Wells Gray Provincial Park do Clearwater. Cestou můžete v období srpen/září pozorovat táhnoucí lososy. Můžete zastavit v Blue River a absolvovat River Safari, máte velkou šanci zde pozorovat medvědy! Pokud chcete zažít skutečnou outdoorovou divočinu, doporučujeme vám kemp Helmcken Falls Lodge & RV Park ležící přímo v provinčním parku. Alternativou může být pěkný kemp nedaleko jezera v Clearwater.

  www.helmckenfalls.com

  www.koa.com/campgrounds/clearwater

  Den 11-12: 

  Vancouver

  cca 480 km

  4 a půl hodinový přejezd zpět do kempu Burnaby Cariboo ve Vancouveru. Doporučujeme zůstat v tomto kempu i více než 2 noci. Přímo u vchodu do kempu je zastávka autobusu, odkud jezdí v 30 min. intervalech autobusy do centra Vancouveru. Nebo můžete použít Skytrain, jeho stanice je cca 20 min. chůze od kempu. Mezi největší atrakce Vancouveru patří Stanley Park, Gastown, Canada Place, Chinatown, Granville Island, Grouse Mountain, Lynn Canyon Park a Capilano Suspension Bridge.

  www.bcrvpark.com

  Den 13: 

  Vancouver

  cca 25 km

  Dopoledne krátký přejezd do vaší půjčovny a vrácení karavanu.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.