To nejlepší z Nové Anglie

To nejlepší z Nové Anglie

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Newark, New York, Boston

Okouzlující domy s bílými laťkovými ploty, kuriózní kryté dřevěné mosty, drsné pláže atlantického pobřeží s majáky, horská krajina s jezery a řekami, koloniální historie, přístavy s rybářskými loděmi a národní park Acadia. To jsou jen některé z ikonických obrázků Nové Anglie, které jsme pro vás zahrnuli do itineráře této trasy.

 

Počet dní: 11

Celkem ujeto: 1 310 mil

Vhodný termín: červen – říjen

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Preston

  cca 60 mil

  Svůj karavan si vyzvednete v půjčovně v Newarku a vydáte se do vašeho prvního kempu v Prestonu ve státě Connecticut. Kemp je umístěn v krásném prostředí na břehu řeky Quinebaug River.

  www.hiddenacrescamp.com

  Den 2: 

  Sandwich

  cca 130 mil

  Pokračování cesty podél východního břehu řeky Thames a návštěva Mystic Seaport. Tento kdysi velký přístav velrybářských lodí a místo mnoha loděnic je nyní živým muzeem s mnoha starými loděmi a ukázkou života v Nové Anglii před dvěma sty lety. Poté pokračujete do státu Rhode Island a navštívíte město Newport, kde měli svá milionářská letní sídla rodiny Vanderbiltů a dalších. Právě zde se natáčel film Velký Gatsby s Robertem Retfordem. Cílem dne je kemp v Scusset Beach State Reservation u městečka Sandwich, ležící přímo na břehu zálivu Cape Cod Bay.

  www.mass.gov/eea/agencies/dcr/massparks/region-south/scusset-beach-state-reservation.html

  Den 3: 

  Plymouth

  cca 60 mil

  Krátká zajížďka do Hyannis a prohlídka tohoto městečka, které bylo domovem rodiny Kennedyových.  Návštěva zdejšího John F. Kennedy Museum může být pěkným zpestřením prohlídky města. Poté se již vydáte opět na sever do městečka Plymouth, místa přistání lodi Mayflower s náboženskými poutníky v roce 1620. Vydejte se k Plymouth Rock, kde podle legendy vstoupili první poutníci na území dnešních USA. Kousek na jih se nachází replika vesnice z roku 1627, kde se seznámíte s životem a zvyky tehdejších obyvatel.

  Pro prohlídku města Boston doporučujeme zůstat v tomto kempu déle a využít odsud pohodlnou místní železniční dopravu MBTA do centra města. Alternativně můžete začít svoji cestu v Bostonu a prohlédnout si jeho zajímavosti před vlastním pronájmem karavanu.

  www.pinewoodlodge.com/index.php

  Den 4: 

  Salisbury Beach

  cca 150 mil

  Pokračování cesty na sever a průjezd kolem Bostonu po dálnici I95. Zajímavou zastávkou může být Lexington, kde začala Revoluční válka a kde Sam Adams a John Hancock byli probuzeni Paulem Reverem při jeho nejslavnější jízdě. Navštívíte město Salem, místo konání neslavně známého procesu při honu na čarodějnice v roce 1692. Po přejezdu do New Hampshire se zastavte v North Salem, prohlédněte si 4 000 let staré americké Stonehenge. Ubytování v kempu na pláži v Salisbury Beach.

  www.beachroservpark.com

  Den 5: 

  Acadia NP

  cca 240 mil 

  Dnešní den vás zavede do státu Maine, na dramatické a scénické pobřeží Atlantiku. Cílem dne je Bar Harbor na ostrově Mt Desert Island. Okolí kempu je obklopeno útesy a mořskou krajinou národního parku Acadia National Park. Zde se vydejte třeba trajektem na ostrov Little Cranberry Island.

  www.koa.com/campgrounds/bar-harbor-oceanside/

  Den 6: 

  Mount Blue SP

  cca 160 mil 

  Opustíte pobřeží Atlantiku a vydáte se do vnitrozemí státu Maine. Váš dnešní kemp se nachází v Mount Blue State Park. Navštivte malebnou pláž Webb Beach a nedaleký Center Hill. Především dětem je určen místní Nature Center. V oblasti žijí losy, černí medvědi i kojoti, při troše štěstí je můžete zahlédnout.

  www.campwithme.com

  Den 7: 

  White Mountain

  cca 100 mil 

  Jakmile vjedete do státu New Hampshire, okolní hory se zvedají do stále větší výšky. Mnohé z nich jsou 1 200 až 1 500m vysoké. Mount Washington se zvedá do výšky 1 917 m.n.m. a dominuje okolní krajině, kterou pozorujete během jízdy hlouběji do White Mountain National Forest. Na vrchol Mount Washingtonu vyjeďte historickou železnicí z roku 1869. Noc strávíte v kempu v Beech Hill Campground blízko Bethlehem. Městečko Bethlehem je známé svou francouzskou kuchyní.

  www.beechhill.com

  Den 8: 

  Connecticut River

  cca 130 mil

  Dnes se vydáte vyhlídkovou silnicí podél nejdelší řeky Nové Anglie, podél Connecticut River. Při průjezdu Hanoverem doporučujeme navštívit světoznámou Dartmouth College. Brzy poté, co vjedete do státu Vermont, přijedete do celoročně otevřeného resortu obklopující Killington Peak. Resort nabízí množství aktivit pro všechny věkové kategorie. Dnešní kemp si zarezervujte v jednom ze státních parků v okolí, např. v Gifford Woods State Park nebo v Ricker Pond State Park.

  https://vtstateparks.com/gifford.html

  Den 9: 

  Arlington

  cca 60 mil

  Krátký přejezd do Arlingtonu a kempu Camping on the Battenkill. Asi nikdo nezachytil zlatý věk Ameriky tak, jako Norman Rockwell. Mnoho z kreseb, které vytvořil pro titulní strany Saturday Evening Post ve 40. a 50. letech bylo nakresleno v jeho domě v Arlingtonu. Zde můžete navštívit výstavu jeho prací. Kemp nabízí možnost koupání v řece a rybolov v řece Battenkill, v okolí se nachází několik vermontských dřevěných krytých mostů.

  https://campingonthebattenkillvt.com/

  Den 10: 

  Hyde Park

  cca 140 mil

  Dnes vás vaše cesta zavede zpět do státu New York. Pojedete na jih podél řeky Hudson do města Hyde Park. Můžete zde navštívit dům, kde se narodil a žil prezident Franklin D. Roosevelt, nebo Vanderbilt Mansion National Historic Site, jedno ze sídel Fredericka Williama Vanderbilta. Dům s 54 místnostmi a krásnými zahradami se nachází na srázu s výhledem na řeku Hudson. Váš kemp Lazy River Campground se odsud nachází 23 mil na západ v Gardineru.

  www.lazyriverny.com

  Den 11: 

  Newark

  cca 80 mil

  Po snídani vás čeká přejezd do vaší půjčovny a vrácení karavanu vNewarku nebo v New Yorku.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.