Sopky a pobřeží Pacifiku

Sopky a pobřeží Pacifiku

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Seattle, San Francisco

Z přírodních krás naleznete ve státech Washington a Oregon  divoká pobřeží, hory, hluboké lesy, řeky, jezera, pláně a údolí. Své si tady najde opravdu každý. Od milovníků outdoorových aktivit až po ty, kteří si chtějí vychutnat nádheru přírody v klidu a v pohodě. Stát Oregon má více „scienic byways“ a „tour routes“, než jakýkoliv jiný americký stát. A navíc má nulovou obchodní daň, je tedy ideálním místem pro nákupy! V severní Kalifornii se projdete mezi nejvyššími stromy na Zemi, ochutnáte skvělé kalifornské víno přímo u zdroje v Sonoma County a prozkoumáte San Francisco, kde svoji cestu karavanem ukončíte.

 

Počet dní: 18

Celkem ujeto: 1 780 mil

Vhodný termín: červen – září

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Seattle

  cca 40 mil 

  Vyzvednutí karavanu v Seattle/Bellinghamu a krátký přejezd do prvního kempu, doporučujeme strávit noc v Bay View State Park. Můžete zde pozorovat ptáky, procházet se po pláži nebo se vykoupat v oceánu.

  https://parks.state.wa.us/473/Bay-View

  Den 2: 

  Mount Rainier NP

  cca 170 mil 

  Průjezd přes Seattle a cesta lesnatou krajinou státu Washington do národního parku Mount Rainier NP. Stále činná sopka tyčící se do výše 4 392 m.n.m. je pokrytá největší vrstvou ledovců v USA mimo Aljašky. Dnešní cesta končí v kempu ležícím přímo v národním parku, a to v jeho nejpopulárnější destinaci, v Paradise. Vydáte-li se na pěší traily po úpatí sopky, připravte se na to, že i v parném létě zde budete chodit po sněhu.

  https://www.nps.gov/mora/planyourvisit/campgrounds.htm

  Den 3: 

  Mount St. Helens

  cca 200 mil

  Cílem dnešní cesty je sopka Mt. St Helens, která se „proslavila“ výbuchem v roce 1980. Stále velmi impozantní hora je nyní o 400 m nižší, než byla před touto katastrofou. Prohlédněte si Mt. St. Helens National Volcanic Monument Visitor center a klikatou silnicí se vydejte na vyhlídku na tuto stále aktivní sopku. Doporučujeme vám kemp Portland Fairview RV Park, ležící v poklidném místě pouze 8 mil východně od Portlandu. Vydejte se do Panorama Point County Park, odkud se vám naskytne nádherný pohled na sopku Mount Hood.

  www.portlandfairviewrv.com

  Den 4: 

  Columbia River

  cca 150 mil 

  V pozdním dopoledni se dnes vydáte podél historické Columbia River Highway. Užijte si panoramatické pohledy na koryto řeky pod vámi a na vodopády v blízkosti silnice. Nejimpozantnější z nich jsou Multnomah Falls, které padají z výšky 190 m a jsou nejpopulárnější přírodní atrakcí Oregonu. Navštivte městečko Hood River a jeho Hood River Water Front Park. Dnešní kemp se nachází v Oxbow Regional Park.

  http://oregonstateparks.reserveamerica.com/camping/oxbow-regional-park/r/campgroundDetails.do?contractCode=OR&parkId=402500

  Den 5: 

  Fort Stevens SP

  cca 130 mil 

  Dnes se vydáte do města Astoria, které je přezdíváno „The Little San Francisco of the Pacific Northwest“. Centrum města je zrestaurováno do podoby z roku 1920 a nachází se zde mnoho původních domů viktoriánské architektury. Nádherný pohled na Tichý oceán a řeku Columbia je z vrcholu veže Column, postavené v roce 1926. Na vrchol této 38 metrů vysoké věže vede 164 schodů.  Navštivte Maritime Museum a Ve Fort Clatsop se podívejte na dům Lewise & Clarka, kde tito průzkumníci pobývali v letech 1805-1806. Cílem dne je kemp v Fort Stevens State Park.

  https://oregonstateparks.reserveamerica.com/camping/fort-stevens-state-park/r/campgroundDetails.do?contractCode=OR&parkId=402178

  Den 6-7: 

  Pacific Coast Hwy

  cca 140 mil

  Cesta na jih po vyhlídkové silnici podél Pacifiku. Budete projíždět podél historických majáků, ospalých rybářských vesnic a nádherných vyhlídek na divoké pobřeží Pacifiku. Prozkoumejte Cannon Beach s kuriózním centrem městečka a nedaleký skalní útes Haystack Rock. Je to třetí největší skalní monolit na světě a jedna z nejfotografovanějších přírodních atrakcí Oregonu. V Lincoln City začíná cesta přímo podél mořského pobřeží a váš kemp se nachází 20 mil dále na jih v Beverly Beach State Park. Nezapomeňte se zastavit v malebném Depoe Bay, nejmenším splavném přístavu na světě, odkud se můžete vydat na plavbu za pozorováním velryb nebo na rybolov. Doporučujeme výlet s Marine Discovery Tour. Historické nábřeží města Newport nabízí množství obchodů, uměleckých galerií, restaurací a továren na zpracování ryb. Určitě vhodné místo na ochutnávku clam chowder. Nedaleký 28 m vysoký Yaquina Head Lighthouse je nejvyšší v Oregonu.

  https://oregonstateparks.reserveamerica.com/camping/beverly-beach-state-park/r/campgroundDetails.do?contractCode=OR&parkId=402126

  Den 8-9: 

  Oregon Country

  cca 250 mil

  Pokračování cesty na jih podél pobřeží Pacifiku. Zastavíte se v Heceta Head State Park, krátký trail vás zavede k historickému majáku a k nádherným pohledům na pobřeží. V jeskyni Sea Lions Caves sestoupíte 60 m dolů do největší mořské jeskyně na světě. Poté se vydáte na východ a pojedete po vyhlídkové silnici McKenzie Pass-Santiam Pass Scienic Byway do městečka Sisters. Je to unikátní místo k nákupům v místních obchůdcích a galeriích. Cílem dnešní cesty je město Bend. Leží podél řeky Deschutes River mezi Cascade Mountains a Deschutes National Forest a s 300 dny slunečního svitu ročně je populární pro outdoorovou rekreaci. Váš kemp se nachází v Tumalo State Park. Následující den se z Bend vydejte lanovkou na vrchol Mt. Bachelor nebo navštivte Newberry Volcano. Lava Lands Visitor Center v Lava Bute vám poskytne zajímavé informace o této vulkanické oblasti, kde vám doporučujeme procházku po Molten Lava Trail.

  https://oregonstateparks.reserveamerica.com/camping/tumalo-state-park/r/campgroundDetails.do?contractCode=OR&parkId=402486

  Den 10-11: 

  Crater Lake NP

  cca 110 mil

  Vydáte se po vyhlídkové silnici Cascade Lakes National Scienic Byway přes Deschutes National Forest do národního parku Crater Lake National Park. Žádné jiné jezero v Americe se nevyrovná svou krásou tomuto jezeru v jícnu sopečného kráteru. Čisté, neskutečně modré, obklopeno 60 m vysokými útesy je nejhlubším jezerem v USA. Určitě si objeďte jezero dokola po 33 mil dlouhé silnici Rim Drive a ve Visitor Center se podívejte na film Mirror of Heaven. Nabízí se zde několik pěších trailů, doporučujeme sestoupit k hladině jezera, pohled na něj odsud je zase úplně jiný.

  www.craterlakerv.com

  Den 12: 

  Rogue River

  cca 100 mil

  Dnes se vydáte po vyhlídkové silnici Rogue-Umpqua Scienic Byway podél řeky Rogue River do města Grants Pass. Cestou se zastavte u Gold Hill na Oregon Vortex. Tento přírodní vizuální úkaz musíte vidět na vlastní oči, abyste tomu uvěřili. Na řece Rogue River můžete absolvovat jízdu tryskovým člunem nebo rafting na divoké vodě.

  www.riverparkrvresort.com

  Den 13: 

  Oregon Caves NM

  cca 80 mil

  Cestou do Kalifornie nejdříve prozkoumejte podzemní Oregon Caves National Monument a prohlédněte si zde Oregon Caves Chateau, národní historickou památku. Po vjezdu do Kalifornie se již ocitnete v Jedediah Smith Redwood State Park a mezi vysokými sekvojemi, tzv. Redwoods. Dnešní kemp je umístěn přímo ve státním parku. Park nabízí 20 mil pěších trailů, a proto se tedy projděte mezi vysokými sekvojemi, pozorujte zvěř ve volné přírodě, užijte si klidné chvíle u řeky a ve Visitor Center si prohlédněte malé muzeum.

  http://www.californiasbestcamping.com/redwoods/smith.html

  Den 14: 

  Redwood NP

  cca 220 mil 

  Cesta podél pobřeží Pacifiku přes Redwood National Park a Humboldt Redwoods State Park. Budete mít další příležitosti na procházky mezi těmito vysokými stromy Redwoods. V Crescent City si prohlédněte nejstarší, stále funkční maják na pacifickém pobřeží.  Ve Myers Flats si prohlédněte „Drive Thru Tree“, karavanem stromem však neprojedete, jste na něj příliš velcí. Projeďte si 31 mil dlouhý úsek silnice nazvaný Avenue of the Giants, který je celý lemován 100 m vysokými sekvojemi. Poté se vydáte silnicí č.1 podél pacifického pobřeží do Manchesteru, noc dnes strávíte v kempu KOA v Manchester Beach.

  www.koa.com/campgrounds/manchester-beach/

  Den 15: 

  Sonoma County

  cca 60 mil

  Dopoledne se vydejte k majáku Point Arena Historick Lighthouse a po pobřežní silnicí US1 do Gualala Point Regional Park. Poté se již dostanete do nejslavnější vinařské oblasti Ameriky, do oblasti Sonoma County. Cestou do kempu se zastavte v některém místním vinařství, ochutnejte zde kalifornská vína a třeba si kupte láhev sebou a užijte si dobrého vína při večerním ohni.

  www.koa.com/campgrounds/cloverdale/

  Den 16-17: 

  San Francisco

  cca 80 mil 

  S více než 300 vinicemi, restauracemi všeho druhu, uměleckými galeriemi, obchody, řekami, pěšími traily mezi dubovými lesy nabízí Sonoma County pro každého něco zajímavého. Navštivte zátoku Bodega Bay s nádhernými výhledy na oceán a ochutnejte zdejší clam chowder. Kemp Marin RV Park je umístěn jen 10 mil na sever od Golden Gate Bridge. V následujícím dni (dnech) využijte veřejné dopravy (autobus nebo trajekt) pro dopravu do centra San Francisca. Zastávka autobusu i trajekt se nachází v blízkosti kempu. Navštivte slavný ostrov Alcatraz nebo absolvujte vyhlídkovou plavbu lodí po SF zálivu, projeďte se na kole přes Golden Gate Bridge do malebného městečka Sausalito a trajektem se vraťte zpět do Fisherman´s Wharf a určitě nevynechejte jízdu pozemní lanovkou Cable Car.

  www.marinrvpark.com                                                                                                   

  Den 18: 

  San Francisco

  cca 50 mil

  Po snídaní krátký přejezd do půjčovny karavanů v San Franciscu a vrácení karavanu.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.