Rytmus jižanských států

Rytmus jižanských států

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Atlanta

Tento itinerář vás zavede do tří středisek americké hudby, do New Orleans za jazzem, do Memphisu za rock n´rollem a do Nashville za country music. Do měst, jejichž muzika je obrazem amerického života. Cestou se seznámíte s jižanskou historií i současností, kulturou i kuchyní. Budete pozorovat aligátory, prozkoumávat jeskyně, poznávat plantáže i mohutnou řeku Mississippi.

 

Počet dní: 11

Celkem ujeto: 1 580 mil

Vhodný termín: květen – září

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Montgomery

  cca 160 mil

  Po vyzvednutí karavanu v půjčovně v Atlantě se vydáte na cca dvou a půl hodinový přejezd po dálnici do státu Alabama. První noc strávíte v kempu v Montgomery, hlavním městě Alabamy. Cestou můžete navštívit rodný dům Jeffersona Davise, prezidenta Konfederace a Old Alabama Town.

  www.woodsrvpark.com/index.html

  Den 2: 

  Mobile

  cca 190 mil 

  Pokračování cesty do New Orleans, jízda krajinou venkovské Alabamy do kempu Shady Acres Campground v Mobile. Po příjezdu prohlídka bitevní lodě Alabama, letadel a ponorky v Memorial Park a historického Conde-Charlotte House.

  www.shadyacresmobile.com

  Den 3-4: 

  New Orleans

  cca 160 mil

  Dnes vás očekává historické a jedinečné New Orleans, místo narození jazzu. Zaparkujete v kempu The French Quarter RV Park a pěšky se vydáte do samého historického srdce města. I když kemp připomíná spíše velké parkoviště, má veškeré vybavení a hlavně jeho poloha je k nezaplacení. Navštívíte Jackson Square, Basin Street, Audubon Park. Můžete plout originálním parním kolesovým parníkem po řece Mississippi nebo se můžete vydat na prohlídku nádherných sídel z dob jižanských plantáží či se projet airboutem místními bažinami a pozorovat aligátory ve volné přírodě. A večer na vás čekají skvělé restaurace, jazzové kluby a hudební bary všeho druhu.

  www.fqrv.com

  Den 5: 

  Natchez Trace Pkwy

  cca 270 mil 

  Přejezd jižanskou venkovskou krajinou státu Mississippi přes historická město Natchez do hlavního města státu Mississippi, Jacksonu. Pojedete vyhlídkovou silnicí Natchez Trace Pkwy, prohlédnete si historická sídla a řeku Mississippi v Natchez, Old State Capitol a Gavernors Mansion v Jacksonu. Noc strávíte v kempu The Swinging Bridge RV Park.

  https://www.swingingbridgerv.net/

  Den 6: 

  Natchez Trace Pkwy

  cca 160 mil

  Pokračování cesty jižanským venkovem po vyhlídkové silnici Natchez Trace Pkwy do Tupelo, místa narození Elvise Presleyho a jeho domova do věku 13 let. Po prohlídce se vydáte do vašeho kempu Barnes Crossing, ležícím severně od města.

  www.cgbarnescrossing.com

  Den 7: 

  Memphis

  cca 140 mil

  Po pár hodinách jízdy přes Holly Springs National Forest dorazíte do Memphisu. A kde lépe strávit noci, než v pěším dosahu od Gracelandu, domova Elvise Presleyho.  The Memphis-Graceland RV Park & Campground leží na 19 akrech hned u Elvis Presley Boulevard, za Elvis Presley Heartbreak Hotel. Navštivte Graceland, Civil Rights Museum v Lorraine Motel, kde byl zavražděn Martin Luther King, hudební studio Sun Studios, kde nahráli své první písně např. Elvis Presley a Johny Cash. Beale Street je místo, kde žil W.C.Handy, nazývaný „Father of Blues“, navštivte jeho skromný dům a užijte si bluesovou hudbu v některém z místních klubů a barů.

  www.graceland.com/rv-park-campground

  Den 8-9: 

  Nashville

  cca 230 mil

  Přejezd do hlavního města Country Music, do Nashville. Severně od města leží Goodlettsville a v něm Nashville Country RV Park. Kemp organizuje prostřednictvím společnosti Grayline výlety do největších atrakcí Nashville a okolí. Zajděte si na koncert country music v Grand Ole Opry (Út, Pá, So – večer), navštivte Country Music Hall of Fame, prohlédněte si palírnu whisky Jack Daniels v Lynchburgu a mnohem více. Všechny výlety začínají u brány do kempu.

  www.nashvillecountryrvpark.com

  Den 10: 

  Chattanooga

  cca 140 mil

  Něco přes dvě hodiny jízdy vás zavede do posledního místa na této trase, do kempu Raccoon Mountain RV Park & Campground, ležící v blízkosti města Chattanooga. Je to nejbližší kemp ke všem největším zdejším atrakcím – Tennessee Aquarium, Lookout Mountain, Ruby Falls & Caverns, Southern Belle Riverboat, kino IMAX a Downtown Chattanooga.

  https://www.raccoonmountain.com/campground

  Den 11: 

  Atlanta

  cca 130 mil

  Dopoledne cca dvou hodinový přejezd do vaší půjčovny a vrácení karavanu v Atlantě.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.