Route 66 – trochu jiná Amerika

Route 66 – trochu jiná Amerika

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Chicago, Los Angeles

Route 66, tato „matka amerických silnic“ sloužila jako hlavní dopravní tepna pro miliony Američanů, kteří se rozhodli vydat se z východního pobřeží do své nové země zaslíbené a splnit si tam své životní sny. Cesta napříč Amerikou, venkovem i městy, rozmanitou krajinou. Setkání s místními obyvateli, mnoho přírodních atrakcí i jedinečné lidské výtvory všeho druhu, historii i současnost. To vše nabízí Route 66 – trochu jiná Amerika.

 

Počet dní: 15

Celkem ujeto: 2 520 mil

Vhodný termín: květen – říjen

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Springfield (IL)

  cca 200 mil

  Po jednom nebo dvou dnech strávených prohlídkou a aktivitami v Chicagu je čas na vyzvednutí karavanu v půjčovně. Vydáte se americkým středozápadem do hlavního města státu Illinois, do Springfieldu. Vítejte na Route 66! Užijte si musea, obchody, staré benzinové pumpy a večeři si dejte třeba v  „Classic American Diner“. A nezapomeňte alespoň krátce navštívit hrob prezidenta Lincolna.

  www.koa.com/campgrounds/springfield/

  Den 2: 

  Springfield (MO)

  cca 280 mil

  Dnes se vydáte ke břehům řeky Mississippi a do St. Louis. Žádná návštěva tohoto města by nebyla kompletní, bez návštěvy nejvyššího památníku v USA, 192 m vysokého Gateway Arch. Památník připomíná úlohu Thomase Jeffersona a města St. Louis v expanzi Spojených států na západ. Vyjeďte na vrchol tohoto památníku, poté se vydejte do Lone Elk Park, kde můžete pozorovat bizony, jeleny a divoké krocany. A na závěr navštivte Route 66 State Park a zdejší Visitor Center s muzeem.

  www.koa.com/campgrounds/springfield-route-66/

  Den 3: 

  Tulsa (OK)

  cca 180 mil

  Po ránu se vydáte na cestu přes samé srdce Ameriky do Tulsa. Nezapomeňte se zastavit v Joplin, městu, kde se skrývali Bonnie & Clyde! Tulsa byla svého času nazývána „hlavním ropným městem světa“ a dnes je domovem světově největší sbírky umění a artefaktů věnovaných americkému Západu a střediskem živé soudobé hudby – jazzu, folku, blues a rocku. Za návštěvu stojí hudební bary a restaurace v Brady Arts District.

  www.koa.com/campgrounds/tulsa/

  Den 4: 

  Oklahoma City (OK)

  cca 110 mil 

  Cesta plná zážitků po Route 66 s cílem v Oklahoma City. Většina původní Route 66 je zde stále sjízdná a je dnes živoucím muzeem starých motelů, jídelen, ikonických ukazatelů a atrakcí. Navštivte např. Lincoln Motel a Chandler´s Route 66 Interpretive Center. V Oklahoma City můžete navštivte National Cowboy & Western Heritage Museum a nasajte večerní skvělou atmosféru v Bricktown s živou hudbou, zábavou a restauracemi.

  www.koa.com/campgrounds/oklahoma-city/

  Den 5: 

  Elk City (OK)

  cca 110 mil

  Další pohodová jízda po Route 66 do Elk City. Tato část Route 66 je skutečným srdcem této „matky amerických cest“. Je lemována typickými oklahomskými městečky i „nezdravými jídelnami“, jako jsou hamburgery v El Reno, historický Lucille´s Roadhouse a Diner ve Weatherfordu. Zastavte se u Mohawk Lodge Indian Store, jednoho z posledních původních Indian Trading Post. Na dnešní trase se nacházejí také dvě asi nejhezčí muzea na Route 66 – Oklahoma Route 66 Museum v Clinton a  National Route 66 Museum v Elk City. Určitě je nezapomeňte navštívit! Stejně jako Jigg´s Smokehouse v Clinton.

  www.koa.com/campgrounds/elk-city/

  Den 6: 

  Amarillo (TX)

  cca 330 mil

  Dnes opouštíte Oklahomu a vjíždíte do státu osamělé hvězdy, do Texasu,  s cílem v Amarillo. Určitě si najděte čas a zajeďte do Palo Duro Canyon State Park, druhého největšího státního parku v USA. V minulosti zde žili indiáni kmene Apache, Cheyenne a Comanche. A poznejte jej tak, jak jej znali kovbojové, z koňského sedla. Společnost Old West Stables sídlící uvnitř kaňonu nabízí jízdy s místními průvodci. Pokud se ještě tento den chystáte navštívit Cadilac Ranch, vezměte si sebou spreje a vytvořte na místě své vlastní malé umělecké dílo.

  www.koa.com/campgrounds/amarillo/

  Den 7: 

  Tucumcari (NM)

  cca 160 mil

  Tento den vjedete na americký jihozápad a do jeho vstupní brány, města Tucumcari. Vyfoťte se zde před největší nástěnnou malbou v USA, která je věnována Route 66, projeďte si město přes den a uvidíte spoustu dalších nástěnných kreseb s náměty Route 66. Památečních fotografií není nikdy dost. A večer si hlavní ulici projeďte znova, centrum září typickými neonovými reklamními poutači. Stojí to za to. Po příjezdu do kempu můžete relaxovat u bazénu nebo se vydat na výlet do blízkých státních parků Ute Lake a Conchas Lake, kde lze piknikovat, rybařit, vyrazit na pěší túry nebo si pronajmout loď.

  www.koa.com/campgrounds/tucumcari/

  Den 8: 

  Albuquerque (NM)

  cca 190 mil

  Cílem dnešního dne je Albuquerque, největší město Nového Mexika. Udělejte si odbočku vyhlídkovou silnicí do Santa Fe, hlavního města státu a centra umělců a galerií. Projděte si hlavní náměstí s tržištěm a mnoha obchody s uměleckými předměty. V okolí města se nachází 19 indiánských puebel, prohlédněte si některé z nich a seznámíte se s historií, současností a kulturou zdejších indiánů.

  www.koa.com/campgrounds/albuquerque-central/

  Den 9-10: 

  Williams (AZ)

  cca 360 mil

  Dlouhý přejezd do kempu KOA Williams, kde strávíte 2 noci. Městečko leží na legendární Route 66 a je výchozím místem pro návštěvu Grand Canyon National Park. Cestou se zastavte v Gallup a navštivte El Rancho Hotel, prohlédněte si Petrified Forest NP nebo nejzachovalejší meteorický kráter na Zemi, Meteor Crater. Následující den máte na výběr ze tří možností. Za hodinu jízdy karavanem dorazíte ke Grand Canyon NP, nebo můžete pro dopravu do kaňonu využít KOA van s řidičem, nebo se vydat k tomuto přírodnímu divu světa historickou železnicí Grand Canyon Railway. V kempu si můžete užívat živé westernové hudby nebo jízdy na koních.

  www.koa.com/campgrounds/grand-canyon/

  Den 11: 

  Kingman (AZ)

  cca 130 mil 

  Dnes není kde spěchat, pojedete nejzachovalejším úsekem Route 66, silnice mezi Seligmanem a Kingmanem byla hlavní spojnicí do Kalifornie až do roku 1987. Městečko Seligman je místem, kde byla založena Historic Route 66 Association, v osadě Hackberry je jedna z nejhezčích benzinových pump na celé Route 66, město Kingman nabízí Route 66 Museum. Zde všude budete nasávat atmosféru této slavné silnice. Ubytovaní budete v kempu KOA v Kingmanu, užijte si zdejšího bazénu v prostředí vysokohorské pouště, obklopené Hualapai Mountains.

  https://koa.com/campgrounds/kingman/

  Den 12-13: 

  Las Vegas (NV)

  cca 100 mil

  Užijte si hlavní město zábavy na světě – Las Vegas! Váš kemp je zde Kemp KOA Sam´s Town. Projděte si kasina Venezia, Bellagio a Ceasar Ceasar, večer si třeba zajděte na některou z las vegasských show, lístky se většinou dají koupit ještě odpoledne před představením. Výběr je ohromný. A v žádném případě nevynechejte večerní návštěvu Fremont Street s živou hudbou a světelným show.

  https://koa.com/campgrounds/las-vegas/

  Den 14: 

  Barstow (CA)

  cca 250 mil

  Návrat zpět na Route 66. První zastávkou bude další ikona na řece Colorado, přehrada Hoover Dam na hranici Nevady a Arizony. Pak se již vydáte pouštní krajinou kolem slunečních elektráren, přes pohoří Providence Mountais, do Mojave National Preserve. Čeká vás průjezd místy s názvem jako Devils Playground, podél vyschlých solných a písečných jezer a městem duchů v poušti. Před příjezdem do vašeho kempu v Barstow navštívíte Calico Ghost Town, největší stříbrné doly v Kalifornii v době zlaté horečky.

  www.koa.com/campgrounds/barstow/

  Den 15: 

  Los Angeles (CA)

  cca 120 mil

  Přibližně 3 hodinový přejezd do půjčovny karavanů v Los Angeles vaše putování po Route 66 zakončí.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.