Perly severovýchodu USA

Perly severovýchodu USA

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Newark, New York, Philadelphia, Washington D.C.

Jedny z nejkrásnějších přírodních scenérií Ameriky naleznete během putování americkým venkovem států New York, New Jersey a Pennsylvania. A právě touto krajinou dorazíte do historické Philadelphie, hlavního města Washingtonu D.C., ke slavným Niagarským vodopádům a do New Yorku, města všech ras, náboženství a kultur. Vykoupete se v průzračné vodě Velkých jezer, ochutnáte místní vína v oblasti Finger Lakes a užijete si horské přírody státu New York.

 

Počet dní: 14

Celkem ujeto: 1 650 mil

Vhodný termín: květen – říjen

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Blueberry Hill

  cca 80 mil 

  Vyzvednutí vašeho karavanu v půjčovně New Yorku nebo Newarku a přejezd do kempu Blueberry Hill RV Park, ležícím nedaleko nádherných pláží Atlantiku a města zábavy Atlantic City. Cestou navštivte Long Branch, oblíbený plážový resort sedmi amerických prezidentů.

  www.atlanticblueberryrvp.com

  Den 2: 

  Philadelphia

  cca 60 mil

  Dnes vás čeká pouze krátký přejezd do kempu, který leží jen 12 mil od místa vzniku Spojených států a historických míst Independence National Historic park ve Philadelphii. Navštivte Independence Hall, prohlédněte si Liberty Bell, nábřeží řeky Delaware a další zajímavosti města.

  www.timberlanecampground.com

  Den 3: 

  Washington D.C.

  cca 120 mil

  College Park je domovem nejen nejbližšího RV kempu od Washingtonu D.C., ale také místem nejstaršího nepřetržitě používaného letiště na světě. Bylo založeno bratry Wrightovými před více než 100 lety. Pro dopravu do centra hlavního města USA můžete použít místní dopravu a pro jeho prohlídku také vyhlídkové autobusy, které vyjíždějí z kempu v pravidelných intervalech. Ve Washingtonu D.C. navštívíte Capitol Hill, památníky americkým prezidentům a obětem válek, prohlédnete si Bílý dům, Arlingtonský hřbitov. A nezapomeňte se zastavit také v některém ze skvělých washingtonských museí, jsou zdarma!

  www.cherryhillpark.com

  Den 4: 

  Bedford

  cca 140 mil

  Dnešním cílem dne je Bedford v Pennsylvanii. Celé město je vyhlášeno National Historic District a nachází se zde více krytých mostů, než je zde semaforů. Navštivte Old Bedford Village a pevnost Fort Bedford.

  www.friendshipvillagecampground.com

  Den 5: 

  Presque Isle

  cca 230 mil

  Pláže a přírodní traily státního parku Presque Isle State Park přitahují každý rok několik milionů návštěvníků. Jak název napovídá, tento téměř ostrov je písečným výběžkem do jezera Lake Erie a bylo zapotřebí několika majáků, aby varovaly okolo plující lodě. Mimo aktivit jako koupání, opalování a pěší procházky můžete uskutečnit návštěvu místní vinice nebo s dětmi vodního parku Waldameer Park & Water World.

  www.koa.com/campgrounds/erie/

  Den 6: 

  Niagara Falls

  cca 120 mil

  Cesta k Niagarským vodopádům lemuje břehy jezera Erie Lake a objíždí centrum města Buffalo. Navštivte Kanadu! Pohled na vodopády z kanadské strany je ještě impozantnější. Karavan necháte na americké straně a přejdete pěšky řeku Niagara po mostě Rainbow Bridge. A určitě si nenechte ujít plavbu lodí pod vlastní vodopády, možno jak z americké, tak kanadské strany.

  www.koa.com/campgrounds/niagara-falls-new-york/

  Den 7-8: 

  Finger Lakes

  cca 160 mil

  Přejezd do oblasti Finger Lakes, pozůstatku prehistorických ledovcových jezer, které jsou dnes obklopené vinicemi a krásnou přírodou. Dnešní kemp se nachází ve Watkins Glen State Park, ve městě, které bývalo svého času místem pořádání závodů Formule 1 v USA. Samotný státní park byl v roce 2015 vyhlášen třetím nejlepším státním parkem v USA! Cestou na jih podél východního pobřeží jezera Lake Seneca se nezapomeňte zastavit ve státních parcích Seneca Lake SP, Sampson SP a Lodi Point SP. Následující den můžete navštívit místní vinice, pěšky se vydat k vodopádům, vykoupat se, zarybařit si nebo se projet na kole.

  https://parks.ny.gov/parks/142/

  Den 9-10: 

  Adirondack Mountains

  cca 260 mil

  Pohořím Adirondack Mountains prochází stovky mil vyhlídkových silnic, které poskytují motoristům přístup k nádherným přírodním scenériím a městům. Nevybírá se žádné vstupné, nenacházejí se zde žádné vstupní brány, které by se na noc zavíraly, je zde pouze divočina a příslib dobrodružství. Prozkoumejte pěší traily na slavných Adirondack High Peaks, nedotčená jezera a skutečnou divočinu. Projeďte si Adirondack Scienic Byway a můžete-li, vydejte se zde na podzim v době nádherně zbarvených lesů. Kemp se nachází v Lake George.

  www.lakegeorgervpark.com/about/

  www.adirondackcampingvillage.com

  Den 11: 

  New York

  cca 210 mil

  Cesta zpět do New Jersey a metropolitní oblasti New Yorku. Kolem poledne dorazíte do kempu, který leží na břehu řeky Hudson, přímo naproti ostrovu Ellis Island se Sochou svobody. Naskytnou se vám odsud nádherné pohledy na mrakodrapy Manhattanu. Z kempu se dostanete na Manhattan buď trajektem, nebo příměstským vlakem. Obojí vám nezabere více než 20 min plavby/jízdy. Je to opravdu ideální základna pro poznávání New Yorku, zde obzvlášť platí „poloha je klíčová“.

  www.libertyharborrv.com

  Den 12: 

  Long Island

  cca 120 mil

  Čím dále se vzdalujete po Long Island od New Yorku, tím je to větší kontrast. Poté co minete letiště JFK, pojedete podél pobřeží Atlantiku, přes Shinnecock Hills a módní Hamptons až do kempu ve státním parku v Hither Hills State Park na samém konci Long Island. Cestou navštivte Fire Island National Seashore.

  https://parks.ny.gov/parks/122

  Den 13: 

  New York

  cca 120 mil

  Cesta zpět podél severního pobřeží ostrova Long Island přes vesnice a zálivy podél Long Island Sound do kempu v Jersey City v Liberty Harbor. Zbytek dne a závěrečný večer vaší cesty strávíte na Manhattanu.

  www.libertyharborrv.com

  Den 14: 

  Newark

  cca 30 mil

  Dopoledne krátký přejezd do vaší půjčovny a vrácení karavanu v Newarku nebo New Yorku.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.