Perly severní Kalifornie

Perly severní Kalifornie

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: San Francisco

Na této trase budete objevovat mnohé z nejslavnějších přírodních ikon Kalifornie. Zažijete Redwoods, nejvyšší stromy na Zemi, okouzlující a jedinečný Yosemite National Park, křišťálově čistou vodu a písečné pláže jezera Lake Tahoe a majestátní vulkány. Ochutnáte skvělé kalifornské víno v Sonoma County a poznáte, kde začala zlatá horečka v Kalifornii.

 

Počet dní: 14

Celkem ujeto: 1 280 mil

Vhodný termín: květen – říjen

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1-2: 

  San Francisco

  cca 50 mil 

  Vyzvednutím vašeho karavanu v půjčovně v San Franciscu začíná vaše putování severní Kalifornií. Přejezd do nejbližšího kempu od centra San Francisca, do Marin RV Park. Pro dopravu do centra San Francisca v následujících dnech využijte veřejné dopravy (autobus nebo trajekt). Zastávka autobusu i trajekt se nachází v blízkosti kempu. Navštivte slavný ostrov Alcatraz nebo absolvujte vyhlídkovou plavbu lodí po SF zálivu, projeďte se na kole přes Golden Gate Bridge do malebného městečka Sausalito a trajektem se vraťte zpět do Fisherman´s Wharf. A určitě nevynechejte jízdu pozemní lanovkou Cable Car!

  www.marinrvpark.com

  Den 3: 

  Sonoma County

  cca 60 mil 

  Méně než hodinu jízdy od Golden Gate Bridge se nachází nejslavnější vinařská oblast Ameriky, nejvyšší stromy na Zemi, tzv. redwoods a odlehlé mořské zátoky. Sonoma County a kemp Porto Bodega RV Park je vaší další zastávkou při putování po Golden State.  S více než 300 vinicemi, restauracemi všeho druhu, uměleckými galeriemi, obchody nebo řekami a pěšími traily mezi dubovými lesy, nabízí Sonoma County pro každého něco zajímavého. Navštivte zátoku Bodega Bay s nádhernými výhledy na oceán a ochutnejte zdejší clam chowder.

  www.portobodega.com

  Den 4: 

  Pacifické pobřeží

  cca 70 mil 

  Dnes se vydáte na sever po Highway 101. Během cesty navštivte některou z vinic ležící v Sonoma County podél Russian River Valley. Ochutnejte zdejší vynikající vína a třeba si kupte láhev nebo dvě, abyste si ho pak mohli vychutnat večer u ohně v kempu. Absolvujte pěší trail mezi vysokými sekvojemi v Armstrong Redwoods State Reserve u Guerneville. Na sever od malebného Jenner by the Sea se nachází Fort Ross State Historic Park a dále na sever u pobřeží je Kruse Rhododendron  State Reserve. Potom budete pokračovat podél pobřeží na sever po vyhlídkové silnici Highway 1 přes státní parky, vesnice na pobřeží a podél pacifických pláží. Zastavte se v Gualala Point Regional Park a nezapomeňte navštívit historický maják v Point Arena.

  www.koa.com/campgrounds/manchester-beach/

  Den 5: 

  Redwoods

  cca 180 mil 

  Vaše dnešní cesta pokračuje po vyhlídkové silnici Highway 101. Během jízdy po Avenue of the Giants budete uneseni pohledem na více než sto metrů vysoké stromy. Sekvoje v oblasti Humboldt Redwoods State Park jsou částí největšího lesa panenských redwoods na světě. V Meyers Flat můžete projet přes Drive Thru Tree (pozor, pouze karavanem Jucy), v Rockefeller Forest si prohlédněte jedny z nejvyšších stromů na světě a absolvujte vyhlídkovou plavbu lodí po zálivu Humboldt Bay. Mezi Orrick a Crescent City se nachází vůbec nejvyšší stromy na světě, chráněné v národním parku Redwood National Park. Na sever od Klamath vás přivítají sochy legendárního dřevorubce Paula Bunyana.

  www.redwoodsrv.com

  Den 6-7: 

  Mt. Shasta

  cca 210 mil 

  Z Eureka se vydáte na východ po vyhlídkové silnici Trinity River Scienic Byway, s životem prvních zdejších osadníků se seznámíte v Jake Jackson Museum. Zastavte se ve Whiskeytown National Recreation Area, můžete si zde zdarma půjčit kajak nebo se projít k některým z mnoha vodopádů v této oblasti. V Mt. Shasta naleznete množství pěších trailů a možností koupání, nebo se vydejte po Everitt Memorial Highway k sopce Mt. Shasta, vysoké 4 322 m.

  www.koa.com/campgrounds/mount-shasta/

  Den 8: 

  Volcanic Legacy

  cca 70 mil 

  Z Mt. Shasta dnes pojedete silnicí č.89 do McCloud, kde se napojíte na jedinečnou vyhlídkovou silnici Volcanic Legacy Scenic Byway. Užívejte si krásu okolní krajiny během jízdy k největší zdejší atrakci, k  McArthur-Burney Falls Memorial State Park, zahrnující 39 m vysoký vodopád. Jeskyně Subway Cove nabízí možnost procházky 500 m dlouhým lávovým tubusem a v  Hat Creek si můžete zarybařit a dopřát si oběd  formou pikniku.

  www.hatcreekresortrv.com

  Den 9-10: 

  Lake Tahoe

  cca 220 mil

  Poté, co jste si užili vulkanické parky severní Kalifornie, se vydáte k horskému jezeru Lake Tahoe. Tento nádherný klenot uprostřed hor nabízí množství aktivit v jakékoliv roční době. Můžete absolvovat vyhlídkové plavby lodí po jezeře, včetně plavby s večeří při západu slunce, vyzkoušet rybolov, jízdu na koních, vodní sporty, horská kola, pěší traily v okolí jezera a v létě nádherné koupání v průzračné vodě na zdejších písečných plážích.

  https://www.zephyrcove.com/lodging/zephyr-cove-rv-campground/

  Den 11: 

  Sacramento

  cca 110 mil 

  Cílem dnešního dne je hlavní město Kalifornie, Sacramento a kemp Cal Expo RV Park. Prohlédněte si zdejší State Capitol, projděte se historickým Old Sacramento a ochutnejte nabídku místních piv v baru Dive Bar.

  https://calexpo.com/rvpark/

  Den 12-13: 

  Yosemite NP

  cca 150 mil

  Dnes se vydáte do jednoho z nejpopulárnějších parků v Americe, do Yosemite National Park. V parku najdete alpinské louky, horské lesy, jezera, vodopády, obří sekvoje, množství zvěře a zejména obří žulové masívy, z nichž nejznámější jsou Half Dome a El Capitan v Yosemitském údolí. Vyjeďte na vyhlídku Glacier Point, absolvujte pěší traily k vodopádům nebo horským jezerům a prohlédněte si obří sekvoje. Váš kemp je umístěn v Buck Meadows, uprostřed borovicových lesů a 12 mil od západního vjezdu do národního parku.

  www.yosemiteridge.com

  Den 14: 

  San Francisco

  cca 160 mil 

  Dnes vás čeká závěrečný přejezd zpět do půjčovny karavanů v San Franciscu a vrácení karavanu do 11 hod.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.