Perly jižní Kalifornie

Perly jižní Kalifornie

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Los Angeles, San Francisco

Trasa vedoucí od San Francisca na severu až po San Diego na jihu nabízí rozmanitá místa, která přesně charakterizují jižní Kalifornii jako „Dream Destination“. Jižní Kalifornie má snad vše, od písečných pláží až po lesy a horské masívy, od národních parků až po kulturní centra Los Angeles a San Francisco. Určitě budete chtít strávit v každém místě více než jednu noc!

 

Počet dní: 12

Celkem ujeto: 1 600 mil

Vhodný termín: květen – říjen

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Santa Barbara

  cca 240 mil 

  Svůj karavan si vyzvednete v půjčovně v Los Angeles a vydáte se po silnici Route 101 na sever. Po čtyřhodinové jízdě dorazíte do kempu Santa Margarita Lake KOA. Oblast v okolí Santa Barbary, kde kemp leží, se nazývá „American Riviera“. Můžete zde navštívit Chumash Painted Cave, kde uvidíte jedny z nejzachovalejších indiánských skalních kreseb. A okolní pláže mohou být důvodem, že zde strávíte i další den.

  www.koa.com/campgrounds/santa-margarita/

  Den 2: 

  San Simeon

  cca 60 mil 

  Dnes se vydáte podél pacifického pobřeží po vyhlídkové silnici Highway 1 do oblasti San Simeon. Cestou si prohlédněte městečko San Louis Obispo a po další cca hodině jízdy uvidíte ukazatel k Hearst Castle. Můžete se ubytovat ve vašem kempu a zbytek dne strávit prohlídkou unikátní stavby Hearst Castle, kterou si nechal postavit milionář a majitel novin William Randolph Hearst. Nebo můžete relaxovat na některé z pláží v San Simeonu.

  www.hearstcastle.org/plan-your-trip/places-to-stay/san-simeon-creek-campground

  Den 3-4: 

  San Francisco

  cca 250 mil 

  Dnes budete pokračovat po silnici č. 1 podél pacifického pobřeží dále na sever. Vyčleňte si dostatek času na panoramata podél pobřeží v oblasti Big Sur. Navštivte Henry Cowell Redwoods State Park, kde mnohé z vysokých sekvojí redwoods stojí víc než tisíc let. Projděte si Carmel by the Sea a projeďte se po soukromé silnici 17 Mile Drive se slavným golfovým hřištěm v Peble Beach. Zastavte se v historickém Monterey a navštivte zdejší akvárium. Váš dnešní kemp je umístěn pouze 15 mil od San Francisca. Pro cestu do centra města můžete použít místní dopravu (autobus a BART). Zastávky jsou umístěny v blízkosti kempu.

  www.sanfranciscorvresort.com

  Den 5-6: 

  Yosemite NP

  cca 250 mil 

  Dnes se vydáte do jednoho z nejpopulárnějších parků v Americe, do Yosemite National Park. V parku najdete alpinské louky, horské lesy, jezera, vodopády, obří sekvoje, množství zvěře a zejména obří žulové masívy, z nichž nejznámější jsou Half Dome a El Capitan v Yosemitském údolí. Vyjeďte na vyhlídku Glacier Point, absolvujte pěší traily k vodopádům nebo horským jezerům a prohlédněte si obří sekvoje. Doporučujeme vám kemp Yosemite Pines RV pro dvě nebo více nocí. Kemp se nachází v Groveland, cca 1 hodinu jízdy od západního vjezdu do parku. Po celodenní(ch) prohlídce parku vás zde čeká komfort vybavení kempu a „full hook-ups“.

  www.yosemitepinesrv.com/index.php/about-yosemite-pines

  Den 7: 

  Yosemite NP

  cca 300 mil 

  Po vjezdu do Yosemite National Park se vydáte napříč pohořím Sierra Nevada po vysokohorské silnici Tioga Road na silnici č.395. Cestou se vám naskytnou úžasné výhledy na žulové masívy nad Yosemitským údolím, budete mít možnost vykoupat se v horském jezeře s písečnou pláží a udělat si kratší procházku alpinskými loukami. Po příjezdu do Lee Vinning se vydáte na jih podél jezera Mono Lake, východních svahů Sierra Nevada a národního parku Death Valley NP. Cestou navštivte Manzanar, internační kemp pro více než 10 000 Američanů japonského původu, kteří zde byli internováni během 2. světové války. V Lone Pine se vám naskytne pohled na nejvyšší horu kontinentálních USA, na Mt. Whitney.

  www.bouldercreekrvresort.com

  Den 8: 

  Mojave Desert

  cca 180 mil 

  Pokračováním cesty na jih po silnici č.395 podél pohoří Sierra Nevada se dostanete do Mojavské pouště. Před příjezdem do vašeho kempu v Barstow navštívíte město duchů Calico Ghost Town, největší stříbrné doly v Kalifornii v době zlaté horečky. Svůj čas v Barstow můžete také využít pro nakupování ve zdejších outletech. V případě zájmu si můžete prodloužit trasu o zajížďku do národního parku Death Valley NP a o putování po dně údolí Panamint Valley.

  www.koa.com/campgrounds/barstow/

  Den 9-10: 

  San Diego

  cca 190 mil 

  Přejezd do San Diega. Váš dnešní kemp Campland on the Bay patří k našim favoritům. Máte možnost koupání a opalování na zdejší soukromé pláži, vyhlídkové plavby lodí a nebo využití některé z mnoha aktivit, které kemp nabízí. V San Diegu vám doporučujeme prohlídku letadlové lodi Midway, historického Old Town State Park a návštěvu hotelu Del Coronado Hotel.

  www.campland.com

  Den 11: 

  Los Angeles

  cca 90 mil 

  Dnes se vydáte do dalšího skvělého kempu, ležícího přímo na pláži v Newport Beach. Newport Dunes Waterfront Resort and Marina je 110 akrů velký resort u vstupu do Back Bay Nature Preserve. Užijte si zde míli dlouhou pláž, s možností koupání a hracího koutku pro děti. Pronajměte si člun nebo prozkoumejte Back Bay na kajaku.

  www.newportdunes.com

  Den 12: 

  Los Angeles

  cca 40 mil

  Po snídani vás čeká krátký přejezd zpět do půjčovny karavanů v Los Angeles.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.