Perly jihozápadu USA

Perly jihozápadu USA

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Los Angeles, San Francisco, Las Vegas

Seznamte se všemi podobami amerického západu! Užijete si pláže jižní Kalifornie, divoké pacifické pobřeží, ikonické národní parky Yosemite, Grand Canyon, Zion a Bryce Canyon a navštívíte nejzajímavější města západu Los Angeles, Las Vegas a San Francisco. Pokud máte dostatek času a západ USA jste dosud nenavštívili, tato trasa je určena přesně pro vás.

 

Počet dní: 17

Celkem ujeto: 2 540 mil

Vhodný termín: květen – říjen

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Santa Barbara

  cca 240 mil 

  Vyzvednete si svůj karavan v půjčovně v Los Angeles a vydáte se po silnici Route 101 na sever. Po čtyřhodinové jízdě dorazíte do kempu Santa Margarita Lake KOA. Oblast v okolí Santa Barbary, kde kemp leží, se nazývá „American Riviera“. A okolní pláže mohou být důvodem, že zde strávíte i další den.

  www.koa.com/campgrounds/santa-margarita/

  Den 2: 

  Pacific Highway

  cca 150 mil

  Dnes se časně ráno vydáte podél pacifického pobřeží po vyhlídkové silnici US1 do Santa Cruz. Zastavte se v Hearst Castle, když projíždíte San Simeonem. Vyčleňte si dostatek času na panoramata podél pobřeží v oblasti Big Sur, projděte si Carmel by the Sea a projeďte se po soukromé silnici 17 Mile Drive se slavným golfovým hřištěm v Peble Beach.

  www.koa.com/campgrounds/santa-cruz/

  Den 3-4: 

  San Francisco

  cca 250 mil 

  Dopoledne přejedete přes Golden Gate Bridge a dorazíte do kempu Petaluma KOA, ležící 34 mil na sever od San Francisca. Samotný kemp nabízí spoustu atrakcí, od května do září nabízí i prohlídky San Francisca s místním průvodcem. Na prohlídku se vydejte následující den, projděte se po Golden Gate Bridge, určitě jeďte slavným Cable Car, ochutnejte rybí speciality ve Fisherman´s Wharf a vydejte se na vyhlídkovou plavbu po San Francisco Bay.

  www.koa.com/campgrounds/san-francisco/

  Den 5-6: 

  Yosemite NP

  cca 230 mil

  Dnes vás čeká cesta napříč Kalifornií do kempu v Coarsegold, vstupní brány do prvního národního parku na vaší cestě, do Yosemite NP. Pojedete po vyhlídkové silnici na úpatí Sierra Nevady, která spojuje stará zlatokopecká města z doby zlaté horečky. Z kempu do Yosemite National Park je to necelá hodina jízdy. Následující den pak věnujete celý prohlídce parku – Yosemitské vodopády, pěší traily, vyhlídka Glacier Point, některý ze sekvojových hájů…

  https://yosemitervresort.com/

  Den 7: 

  Sequoia NP

  cca 140 mil 

  Velmi časně odjezd na jih do oblasti zemědělské Kalifornie. Krajinou citrusových sadů se dostanete zpět ke svahům pohoří Sierra Nevada a budete stoupat do výšky přes 2 000 m.n.m. do národních parků Kings Canyon NP a Sequoia NP. Oba jsou domovem největších žijících organizmů na Zemi, obřích sekvojí. Prohlédnete si největší strom na Zemi, General Sherman Tree, projdete se sekvojovými háji a můžete vystoupit na skalní masív Moro Rock. Poté vás čeká sjezd klikatou silnicí do údolí, do kempu v Three Rivers.

  www.sequoiarvranch.com

  Den 8-9: 

  Las Vegas

  cca 270 mil

  Cílem dnešního dne je hlavní město zábavy, Las Vegas a jeho kemp Sam´s Town KOA. Je to přes sedm hodin jízdy po dálnici, ale Las Vegas za to stojí! Pokud cestujete v období září-červen, můžete prodloužit svoji trasu o cestu do Death Valley National Park. Určitě to stojí za to, v tomto případě však zůstaňte přes noc v kempu ve Furnace Creek. Následující den máte relaxaci u bazénu v kempu a užívání si zábavy všeho druhu. Určitě nevynechejte kasina Venezia, Bellagio a ulici Fremont Street v Downtown Las Vegas. Pro nejhezčí pohled na Strip a celé las vegaské údolí vyjeďte na vrchol Stratoshere Tower.

  www.koa.com/campgrounds/las-vegas/

  Den 10: 

  Zion NP

  cca 150 mil

  Dalším národním parkem na vaší cestě je Zion National Park. Pokud můžete, zkuste náročnější pěší trail na Angel Landing, dalším nezapomenutelným zážitkem je jízda na koni zionským kaňonem. Projížďky trvají 1 nebo 3 hodiny. Kemp leží přímo v národním parku nedaleko městečka Springdale, které vám poskytne veškeré potřebné služby.

  www.nps.gov/zion/planyourvisit/campgrounds-in-zion.htm

  Den 11: 

  Bryce Canyon NP

  cca 140 mil

  Dnes pojedete 140 mil do Cannonville, do kempu Bryce Valley KOA, který leží 15 mil od vstupu do národního parku Bryce Canyon NP. Tento park je zcela odlišný od všech ostatních a mnoho turistů jej považuje za nejhezčí park jihozápadu USA. Dominantou parku je tzv. Amphitheatre, kaňon vyplněný růžovými kamennými věžemi „hoodoos“. Pohled do kaňonu z vyhlídek při východu nebo západu slunce ani nelze popsat. Pěší traily do kaňonu nebo jízda kaňonem na koních jsou nezapomenutelným zážitkem. Pokud jste se nestihli projet na koních v Zion NP, pak určitě jeďte zde.

  www.koa.com/campgrounds/cannonville/

  Den 12: 

  Lake Powell

  cca 290 mil

  Cesta venkovskou krajinou Utahu mezi ranči a přes městečko Kanab, proslavené natáčením mnoha slavných westernů, k jezeru Lake Powell. Koupání v jezeře v čisté, průzračné vodě je zlatým hřebem tohoto dne. Prohlédnete si přehradu Glen Canyon Dam, meandr řeky Colorado a vydáte se indiánskou rezervací kmene Navajo do Flagstaff. Pokud vám čas dovolí, zůstaňte v Page jednu noc navíc a prohlédněte si Antelope Canyon a pronajměte si motorový člun na půl dne. Poplujte k největšímu skalnímu oblouku na světě, k Rainbow Bridge National Monument. A koupání v jezeře Lake Powell není nikdy dost.

  www.koa.com/campgrounds/flagstaff/

  Den 13-14: 

  Grand Canyon NP

  cca 150 mil

  Po noci strávené v nadmořské výšce 2 100 m.n.m. sjedete do pouštní Arizony. Město Sedona, obklopené rudými skalami, je místem umělců, léčitelů a údajně nejlepším místem pro dobíjení životní energie na Zemi. Alespoň ceny zdejších nemovitostí to potvrzují. Poté navštívíte staré hornické město Prescott, svého času hlavní město Arizony. Cílem dne je kemp KOA Williams, kde strávíte 2 noci. Městečko leží na legendární Route 66 a je výchozím místem pro návštěvu Grand Canyon National Park. Následující den máte na výběr ze tří možností. Za hodinu jízdy karavanem dorazíte ke Grand Canyon NP, nebo můžete pro dopravu do kaňonu využít KOA van s řidičem, nebo se vydat k tomuto přírodnímu divu světa historickou železnicí Grand Canyon Railway. V kempu si můžete užívat živé westernové hudby nebo jízdy na koních.

  www.koa.com/campgrounds/grand-canyon/

  Den 15: 

  Route 66

  cca 200 mil

  Dnes vás čeká putování po Route 66, „matce amerických silnic“. Vesnice Seligman, osada Hackberry, město Kingman, zde všude budete nasávat atmosféru této slavné silnice. Po přejezdu řeky Colorado se dostanete do Mojavské pouště a do slunné Kalifornie. Kempovat budete v KOA Needles.

  https://koa.com/campgrounds/needles/

  Den 16: 

  Mojave Desert

  cca 200 mil 

  Celodenní putování pouští Mojave National Preserve a po Route 66. Čeká vás průjezd míst s názvem jako například „Devils Playground“, podél vyschlých solných a písečných jezer a městem duchů v poušti. Před příjezdem do vašeho kempu v Barstow navštívíte město duchů Calico Ghost Town, největších stříbrných dolů v Kalifornii v době zlaté horečky.

  www.koa.com/campgrounds/barstow/

  Den 17: 

  Los Angeles

  cca 130 mil 

  Dopoledne cca tří a půl hodinový přejezd do vaší půjčovny a vrácení karavanu v Los Angeles.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.