Malý okruh jihozápadem USA

Malý okruh jihozápadem USA

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Los Angeles, Las Vegas, Phoenix, San Diego

Tato trasa vás zavede z Kalifornie do Nevady a Arizony. Vydáte se za poznáním jedinečných lidských výtvorů jako jsou přehrada Hoover Dam nebo letadlová loď Midway i za fantastickými výtvory přírody v národních parcích Grand Canyon a Joshua Tree. Tato trasa není příliš dlouhá, ujedete přibližně 1 500 mil, ale na mnoha místech budete chtít zůstat více nocí!

 

Počet dní: 10

Celkem ujeto: 1 410 mil

Vhodný termín: duben – říjen

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Mojave Desert

  cca 140 mil

  Svůj karavan si převezmete v půjčovně v Los Angeles a vydáte se na 140 mil dlouhou cestu do Mojavské pouště. Dnešní kemp se nachází v Barstow, městě, kudy v minulosti procházel Old Spanish Trail a slavná Route 66. Využijte dopravu minibusem z kempu do Calico Ghost Town, starého hornického města.

  www.koa.com/campgrounds/barstow/

  Den 2: 

  Las Vegas

  cca 140 mil 

  Pokračování cesty po Interstate 15 do cíle dnešního dne, Las Vegas. Věříme, že jsme pro vás našli ten nejhezčí kemp v tomto městě neonů, zábavy, kasin a mega stars. Projděte si kasina Venezia, Bellagio a Ceasar Ceasar, večer si třeba zajděte na některou z las veganských show, lístky se většinou dají koupit ještě odpoledne před představením. Výběr je ohromný. A v žádném případě nevynechejte večerní návštěvu Fremont Street s živou hudbou a světelnou show.

  www.oasislasvegasrvresort.com

  Den 3: 

  Hoover Dam

  cca 120 mil

  Dnes se vydáte do státu Arizona, z vyhlídky se podíváte na přehradu Hoover Dam, obdivuhodné dílo postavené uprostřed „ničeho“ na řece Colorado ve 30. letech. Krajinou Mojavské pouště dorazíte do Kingmanu, vaší vstupní brány na historickou Route 66. Za prohlídku zde určitě stojí Route 66 Powerhouse Museum.

  www.blakeranchrv.com

  Den 4: 

  Grand Canyon NP

  cca 150 mil

  Dnes se projedete po nejdelším zachovaném úseku Route 66, z Kingmanu do Ash Fork. Zastavíte se u staré benzinové pumpy v Hackberry, projedete indianskou rezervací kmene Hualapai a navštívíte některý z mnoha atraktivních obchůdků v Seligmanu a Williams. Pak už se vydáte do kempu v Grand Canyonu, doporučujeme Trailer Village RV Park, který jako jediný v Grand Canyonu má kompletní přípojky. A největším zážitkem zde určitě bude zhlédnutí západu a východu slunce z hrany Grand Canyonu.

  www.visitgrandcanyon.com/trailer-village-rv-park

  Den 5-6: 

  Scottsdale

  cca 270 mil 

  Během pouhých 4 hodin jízdy po Interstate 17 se dostanete z horské Arizony do krajiny pouště a kaktusů. Při průjezdu  krajinou rudých skal v Sedoně se nezapomeňte zastavit u Montezuma Castle a prohlédnout si jedno z nejlépe zachovaných indianských skalních obydlí v severní Americe. Má pět pater a dvacet místností. Váš kemp leží na východním okraji Scottsdale, odkud se z pouštní krajiny zvedají kopce Four Peaks. Následující den na vás čeká spousta aktivit v kempu a okolí, např. koupání, jízda na koni, plavba lodí po Saguaro Lake, pěší traily. Nebo využijte čas k relaxaci a pohodě.

  www.eagleviewrvresort.com

  Den 7: 

  Colorado River

  cca 180 mil

  Přejezd do 4* kempu The Cove Colorado River RV Resort v městečku Blythe, ležícím na břehu řeky Colorado. Zde doporučujeme návštěvu Cibola National Wildlife Refuge.

  https://www.thecovervresort.com/

  Den 8: 

  Joshua Tree NP

  cca 160 mil 

  Jízda Mojavskou pouští do města Palm Desert, oázy klidu, golfu a tenisu uprostřed pouště. Cestou návštěva národního parku Joshua Tree NP, můžete si prohlédnout museum generála Pattona, nebo se zastavit u břehů „umírajícího“ jezera v Salton Sea State Recreation Area.

  www.emeralddesert.com

  Den 9: 

  San Diego

  cca 140 mil

  Dnes už na vás čeká oceán a pacifické pláže San Diega. Na pláž se můžete vydat vyhlídkovou silnicí přes Pinion Flats a Cleveland Forest, nebo zvolit rychlejší cestu po dálnici. Váš dnešní kemp Campland on the Bay patří k našim favoritům. Nabízí se zde možnost koupání, aktivity na pláži, prohlídky letadlové lodě Midway nebo zábavního parku Seaworld.

  www.campland.com

  Den 10: 

  Los Angeles

  cca 110 mil

  Přibližně dvouhodinový přejezd do půjčovny karavanů v Los Angeles vaše putování po americkém jihozápadě zakončí.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.