Las Vegas & Grand Canyon

Las Vegas & Grand Canyon

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Las Vegas

Pro ty z vás, kteří nemáte na cestu karavanem mnoho času, ale během pobytu v Las Vegas chcete vidět Grand Canyon, je tato trasa ideální. Cestou ke kaňonu si užijete atmosféru legendární Route 66 a na zpáteční cestě navštívíte Sedonu, podle mnohých nejlepší místo na Zemi pro dobíjení životní energie. A pokud si budete přát, lze tuto trasu rozšířit o další ikonická místa, jakými jsou národní parky Zion a Bryce Canyon nebo jezero Lake Powell.

 

Počet dní: 8

Celkem ujeto: 705 mil

Vhodný termín: duben – říjen

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Mojave Desert

  cca 120 mil

  Vyzvednutí karavanu v půjčovně v Las Vegas a přejezd do kempu Black Ranch. Přejedete hranici Nevady a Arizony u přehrady Hoover Dam a toto veledílo si prohlédnete z vyhlídky na mostě přes řeku Colorado. Před vlastní prohlídkou přehrady absolvujete bezpečnostní prohlídku karavanu. Cestou do kempu v Kingmanu možnost prohlídky starého hornického městečka Chloride.

  www.blakeranchrv.com

  Den 2-3: 

  Grand Canyon NP

  cca 160 mil

  Jízda po dálnici přes městečko Williams do Grand Canyon National Park. Cestou možnost prohlídky leteckého muzea Planes of Fames Museum ve Valle. Doporučujeme vám kemp Mather Campground, který leží přímo v národním parku v Grand Canyon Camper Village. Má sprchy a toalety, ale je bez elektrické přípojky. První pohled do kaňonu z jeho hrany při západu nebo východu slunce je zážitkem na celý život. Žádná fotka, film nebo obraz tento pocit nemůže nahradit. Také vám doporučujeme vyhlídkový let vrtulníkem nad kaňonem, letiště je umístěno hned před vstupem do parku. Budete mít dostatek času na procházky po hraně kaňonu i na kratší sestup do něj.

  www.nps.gov/grca/planyourvisit/cg-sr.htm

  Den 4: 

  Sedona

  cca 110 mil 

  Přejezd do Flagstaffu a sjezd dolů do pouštní Arizony přes Coconino National Forest a Oak Creek Canyon. Cílem dnešního dne je městečko Sedona a vašim domovem kemp Rancho Sedona. Je umístěn v srdci rudých skal obklopujících Sedonu a v pěším dosahu místních restaurací, obchodů a galerií.

  www.ranchosedona.com

  Den 5: 

  Wild West

  cca 130 mil 

  Dnes se vydáte na okružní cestu přes Prescott National Forest do městečka Seligman na Route 66. Během přibližně čtyřhodinového přejezdu navštívíte muzea s westernovou a indianskou tématikou v Presscott a malebné staré hornické městečko Jerome. Za Ash Fork se napojíte na legendární Route 66 a pojedete po ní až do kempu KOA v Seligmanu.

  www.koa.com/campgrounds/seligman/

  Den 6: 

  Route 66

  cca 150 mil

  Dnes vás čeká celodenní putování po matce amerických silnic, po Route 66. Pojedete přes Peach Spring, hlavní město indianské rezervace kmene Hualapai, přes osadu Hackberry s nádherně zrenovovanou historickou benzinovou pumpou. Ve městě Kingman navštivte Route 66 Museum. Poté pojedete krajinou Mojavské pouště, přejedete znova řeku Colorado a vjedete do státu California.

  www.koa.com/campgrounds/needles/

  Den 7: 

  Hoover Dam

  cca 150 mil

  Jízda Mojavskou pouští zpět do Las Vegas. Nyní budete mít dostatek času na prohlídku přehrady Hoover Dam, jezera Lake Mead a Lake Mead National Recreation Area. Domníváme se, že pro vaši poslední noc v karavanu jsme vám vybrali ten nejhezčí kemp v Las Vegas.

  www.oasislasvegasrvresort.com

  Den 8: 

  Las Vegas

  cca 15 mil

  Krátký přejezd a vrácení karavanu v půjčovně v Las Vegas do 11 hodin.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.