Krásy atlantických provincií TIP CK

Krásy atlantických provincií

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Halifax

Vydejte se prozkoumat tyto klenoty východní Kanady, přímořské provincie Nova Scotia, New Brunswick a Prince Edward Island. Každá z nich má svůj osobitý charakter a kulturní jedinečnost. Jsou proslavené svým úžasným mořským pobřežím, kouzelnými majáky, migrací velryb, humry, panenskou přírodou národních parků i historickými městy a osadami.

 

Počet dní: 15

Celkem ujeto: 1 860 km

Vhodný termín: červen – září

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Lunenburg

  cca 100 km 

  Po vyzvednutí karavanu v půjčovně v Halifaxu se vydáte na jih podél pobřeží Atlantiku. Budete uneseni pohledy na oceán, navštívíte malebná městečka Peggy´s Cove s majákem, Chester a Mahone Bay. Dnešní noc strávíte v kempu ve městě Lunenburg, jež bylo vyhlášeno místem světové dědictví UNESCO. Za návštěvu zde stojí Fisheries Museum of the Atlantic.

  www.campinlunenburg.ca

  Den 2: 

  Kejimkujik NP

  cca 120 km 

  Dopoledne absolvujete krátkou vyhlídkovou plavbu z Lunenburgu (např. Bluenose Schooner). Následuje přejezd do národního parku Kejimkujik National Park, pěší traily a možnost plavby kanoí v tomto národním parku .

  www.pc.gc.ca/pn-np/ns/kejimkujik/activ/camping/jeremys.aspx

  Den 3-4: 

  Digby

  cca 110 km 

  Celý jeden den můžete věnovat outdoorovým aktivitám, které tento národní park nabízí. Pěší traily, plavby na kanoi, jízda na kole…  Odpoledne se vydáte do vašeho kempu v Digby, kde strávíte následující noci přímo u břehu oceánu. Následující den zamíříte do Digby Neck, kde máte příležitost uvidět velryby v Bay of Fundy. Za těmito obry oceánů se vydejte dvěma lanovými trajekty na ostrov Brier Island. Můžete si dále prohlédnout malebné městečko Annapolis Royal a navštívit Port Royal National Historic Site, repliku prvního osídlení v Kanadě.

  www.jaggarspoint.ca

  Den 5-6: 

  Fundy NP

  cca 210 km 

  Ráno se nalodíte na trajekt v Digby a poplujete do provincie New Brunswick. Po vylodění v Saint John se vydáte po Fundy Trail Parkway do Fundy National Park. Cestou zastávky na vyhlídkách, pozorování velryb v Bay of Fundy a návštěva Interpretive Center v Big Salmon River. Ubytování v kempu přímo na území národního parku. Celý následující den věnujete prohlídce Fundy National Park. Nabízejí se zde pěší traily, plavba na kanoi, procházky po dně oceánu za odlivu, rybolov a koupání v jezerech.

  www.pc.gc.ca/pn-np/nb/fundy/activ/camping.aspx

  Den 7-8: 

  Hopewell Rocks

  cca 220 km

  Dnes vyrazíte k Hopewell Rocks, místu s největším výškovým rozdílem hladiny oceánu mezi odlivem a přílivem na světě. Zkontrolujte si předem časy odlivu a přílivu, 2x denně lze zažít maximální odliv a příliv, jejichž rozdíl je přes 14 m!!! Můžete se zde projít po dně oceánu nebo plout kajakem kolem skal. Den ukončíte přejezdem do Kouchibouguac National Park, fascinující mozaiky rašeliniště, mořských bažin, přílivových řek, sladkovodních systémů, chráněných lagun a vysokých lesů. Následující den si pronajměte kola a objevujte národní park při jízdě na kole, vybrat si můžete z 60 km značených cest. Nebo se vydejte na plavbu lodí Shediac Bay Cruises s ochutnávkou humrů.

  www.pc.gc.ca/en/pn-np/nb/kouchibouguac/activ/camping

  Den 9-10: 

  Prince Edward Island

  cca 250 km 

  Dnes přejedete přes Confederation Bridge do provincie Prince Edward Island, domova Anny ze Zeleného domu. Navštivte skutečný domov Anny v Green Gables Heritage Place v Cavendish. Můžete si užít vyhlídkovou jízdu po některém ze tří značených okruhů podél pobřeží ostrova. Všechny nabízejí nádherné pohledy, majáky (celkem jich je na ostrově kolem 50 a některý určitě navštivte) a pláže.

  www.koa.com/campgrounds/cornwall/

  Den 11: 

  Lake Ainslie

  cca 250 km 

  Ráno se vydáte trajektem do městečka Pictou, místa založení provincie Nova Scotia. Navštívíte zde Hector Heritage Center, kde vstoupíte na přesnou repliku lodi Hector, na které připluli první skotští osadníci do dnešní provincie Nova Scotia.  Po obědě následuje cesta na sever, do Cape Breton Island. Váš dnešní kemp se nachází u největšího přírodního jezera provincie, u Lake Ainslie. Možnost koupání v jezeře.

  www.mackinnonscampground.ca

  Den 12-13: 

  Cape Breton NP

  cca 130 km 

  Nejdříve si uděláte malou zajížďku do přímořského městečka Inverness, známého svými teplými mořskými vodami a tzv. slzami mořských panen. Jsou to ve skutečnosti různobarevné kousky kamínků, které jsou zde vyplavovány na pláž. Poté se již vydáte na sever do Margaree Harbour, kde se napojíte na slavný Cabot Trail. Silnice lemující pobřeží oceánu se zvedá z nulové výšky až do 1 000 m.n.m. a prochází národním parkem Cape Breton Highlands NP. Můžete se vydat na vyhlídkovou plavbu za pozorováním velryb z Chéticamp a absolvovat několik pěších trailů, Skyline Trail patří k nejhezčím. Ubytování v kempu v národním parku. Následující celý den budete věnovat poznávání národní parku a zajímavostí podél Cabot Trail, čekají na vás další pěší traily podél pobřeží oceánu a koupání na písečných plážích v oceánu. Ubytování v kempu v Ingonish. a vyhlídková plavba lodí.

  www.pc.gc.ca/pn-np/ns/cbreton/activ/camping

  Den 14: 

  Halifax

  cca 460 km 

  Dnes je na programu dlouhý přejezd a poslední možnost užít si pohledů na pobřeží oceánu. Cestou možnost navštívit historickou Sherbrooke Village a pláž Clam Harbour Beach nebo Martinique Beach. Závěrečnou noc vaší cesty strávíte v kempu v Halifaxu.

  www.koa.com/campgrounds/halifax/

  Den 15: 

  Halifax

  cca 10 km 

  Dopoledne krátký přejezd do vaší půjčovny a vrácení karavanu v Halifaxu.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.