Klasický okruh provincií Québec

Klasický okruh provincií Québec

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Montreál

Provincie nejvíce známá svou frankofonní kulturou, městy Montréal a Québec a dlouhou historií. Tato trasa vás však zavede i k méně známým, zato však okouzlujícím přírodním scenériím. K jezerům a řekám národních parků, k lesům a horským masívům i k mořským fjordům a řece Sv. Vavřince. Pěší traily, plavby na kánoích a pozorování zvěře vám přinesou neopakovatelné zážitky.

 

Počet dní: 11

Celkem ujeto: 1 680 km

Vhodný termín: červen – září

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Mont-Tremblant NP

  cca 150 km

  Svůj karavan si vyzvednete v půjčovně v Montrealu a vydáte se na krátkou cestu do Mont-Tremblant National Park. Toto je ideální místo pro začátek vaší dovolené v Québecu. Kemp Lac Monroe bude vaší základnou pro následujících několik dní. Cestou můžete zastavit v městečku Saint-Sauveur s vodním parkem a outlety.

  www.sepaq.com/pq/mot/

  Den 2: 

  Mont-Tremblant NP

  cca 0 km 

  Aktivity v národním parku Mont-Tremblant. Doporučujeme pěší trail Via Ferrata du Diable, plavbu na kanoi po trase Les Méandres du Diable, která je vhodná i pro začátečníky. Ve vesnici MontTremblant si můžete zarezervovat rafting, jízdu na koních, golf a skalní lezení nebo si zarybařit v místních vodách.

  www.sepaq.com/pq/mot/

  Den 3: 

  Lanaudiere

  cca 140 km

  Před odjezdem z Mont Tremblant Village, v období na přelomu září a října, doporučujeme vyhlídkový let vrtulníkem nad nádherně zbarvenými lesy Québecu. Červená, oranžová a zlatá barva lesů je nezapomenutelná. Krátký přejezd vyhlídkovou silnicí nedotčenou přírodou po silnici č.125 a č.347 přes Saint-Donat do kempu v oblasti Lanaudiere. Zde můžete relaxovat v kempu na břehu jezera, nabízí se koupání, plavba na lodích, tenis, míčové hry.

  www.campinglabaie.com

  Den 4-5: 

  La Mauricie NP

  cca 120 km 

  La Mauricie National Park je dalším vyjímečným místem, kde můžete strávit několik dní oudoorovými aktivitami. Doporučujeme pěší trail nebo plavbu kanoí k vodopádům Weber Falls a piknik nebo koupání pod jedním z nejhezčích vodopádů v národním parku. Vaší základnou bude kemp v Centre d´Aventure Mattawin, který nabízí rafting, , hydroluging, pronájem kanoí a další aktivity.

  www.centredaventuremattawin.ca

  Den 6: 

  Lac Saint-Jean

  cca 280 km

  Celodenní přejezd krajinou lesů a québeckým venkovem k jednomu z přírodních zázraků provincie Québec, k jezeru Lac Saint-Jean. Můžete si zde užívat jeho písečné pláže, příjemnou vodu a ohromující pobřeží v oblasti Pointe-Taillon National Park. Nezapomeňte navštívit také historické městečko Val-Jalbert a pozorovat zvěř v parku Saint-Félicien. Kemp v oblasti Saint-Henri-de-Taillon. Za zvážení stojí i jízda na kole kolem jezera po silnici Véloroute des Bleuets

  www.campingbelley.com

  www.damenterre.qc.ca/index

  Den 7: 

  Saguenay Fjord

  cca 160 km

  Krátký přejezd k nejjižnějšímu fjordu v severní Americe, k Saguenay Fjord. Zde doporučujeme vyzkoušet některý ze skalních trailů, např. Via Feratta v Parc Aventure Cap Jaseux. Jeden z nejhezčích pohledů na fjord je z malebné vesnice Sainte-Rose-du-Nord. Pozorování bílých velryb ze břehu nebo vodní hladiny během plavby kanoí nebo lodí je dalším nezapomenutelným zážitkem. Dnešní kemp leží v L´Anse-Saint-Jean.

  www.camping4chemins.qc.ca/

  Den 8: 

  Hautes-Gorges NP

  cca 170 km 

  Přejezd na jih do Hautes-Gorges-de-la-Riviére-Malbaie National Park. Cestou zastávka v Saint-Aimé-des-Lacs a pozorování černých medvědů. V národním parku doporučujeme pěší trail Acropole des Draveurs. Dále zde můžete chytat pstruhy nebo si projet národní park po 16 km dlouhé vyhlídkové silnici.

  www.sepaq.com/pq/hgo/

  Den 9: 

  Jacques-Cartier NP

  cca 240 km

  Dnes prozkoumáte srdce regionu Charlevoix jízdou po Route des Saveurs, silnicí lemovanou restauracemi a galeriemi. Doporučujeme zastávku v Baie-Saint-Paul a prohlédnout si některé z místních uměleckých galerií. Cílem dnešního dne je Jacques-Cartier National Park, ležící pouze 30 min od Québec City. Pronajměte si zde kanoi a proplujte přes Vallée de la Jacques-Cartier nebo si prohlídněte nedalekou indianskou vesnici Wendake Huron Village.

  www.sepaq.com/pq/jac/

  Den 10: 

  Québec City

  cca 350 km 

  Žádná návštěva provincie Québec nemůže být kompletní bez prohlídky Québec City. Jediné město na sever od Mexika, které je obehnáno hradbami, se považuje za jedno z nejkouzelnějších měst Ameriky. Projdete se úzkými uličkami historického centra s hospůdkami, butiky a historickými pamětihodnostmi jako např. Place Royale nebo opevnění. Užít procházku si můžete i na promenádě nad řekou Sv. Vavřince, navštívit lze i nejslavnější hotel Kanady, Chateau Frontenac.  Odpoledne přejezd do vašeho dnešního kempu na předměstí Montrealu.

  www.koa.com/campgrounds/montreal-south/

  Den 11: 

  Montreál

  cca 70 km 

  Po snídani přejezd do Montrealu a vrácení karavanu v půjčovně.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.