Klasický okruh provincií Ontario

Klasický okruh provincií Ontario

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Toronto

Tato trasa vám přiblíží rozmanitost provincie Ontario. Od pulsujícího Toronta, přes ospalou Ottawu až po dech beroucí přírodní scenérie oblasti 1000 Islands na řece Sv. Vavřince, provinční park Algonquin a písečné pláže u Georgian Bay. Navštívíte historická místa, hřmějící Niagarské vodopády i vinice, produkující jedny z nejlepších ledových vín světa.

 

Počet dní: 11

Celkem ujeto: 1 630 km

Vhodný termín: červen – září

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1-2: 

  Niagara Falls

  cca 210 km

  Vyzvednutí karavanu v půjčovně v Torontu a cca 2 hodinová jízda k Niagarským vodopádům. Základnu zde budete mít v kempu Riverside Park Campground. Kemp se nachází podél horního toku řeky Niagara River, pouze několik minut od slavných vodopádů. Prohlédnete si vodopády z několika vyhlídek a absolvujete Jurney Behind the Falls, poplujete lodí pod vodopády. Na cestě k malebnému městečku Niagara on the Lake poznáte krajinu vinic a zahrad.

  www.riversidepark.net

  Den 3-4: 

  Blue Mountains

  cca 260 km

  Dnes vás čeká cesta do Blue Mountains. Vaším kempem je dnes Wasaga Pines Resort, ležící na břehu zálivu Georgian Bay. Kemp se nachází jen několik minut od  Wasaga Beach, nejdelší sladkovodní pláže na světě. Do svého programu tak určitě zahrňte koupání v křišťálově čisté vodě. Dále je zde možnost plavby na kajacích nebo potápění k vrakům lodí. Vyzkoušet můžete i atrakce nedalekého Blue Mountain Resort.

  www.parkbridge.com/en-ca/rv-cottages/wasaga-pines

  Den 5-6: 

  Algonquin PP

  cca 180 km

  Cesta oblastí Muskoka, známou svými jezery, dramatickou krajinou a malebnými městečky. Pojedete na severovýchod k  Algonquin Provincial Park. Umístěn v krásné krajině obklopené borovicovými lesy, Algonquin Pines Campground leží přímo u provinčního parku. Bude vašim domovem po několik následujících dní. Park nabízí možnost pěších trailů, plavby na kanoích, pozorování zvěře. V Gravenhurst se nabízí plavba na RMS Segwun, nejstarším funkčním parníku na světě.

  www.algonquintrailscamping.ca

  Den 7: 

  Ottawa

  cca 320 km

  Dnes pojedete na východ do hlavního města Kanady, Ottawy. Cestou můžete zažít rafting u Forester´s Falls. Zaparkujete v kempu Grove Campsite, nacházející se 30 min jihozápadně od Ottawy a budete mít volno k relaxaci po dnešní dlouhé cestě. Nebo můžete vyzkoušet jízdu na koních, golf, nakupovat ve Farmers Market nebo zkusit štěstí v místním kasinu.

  www.ottawaspoplargrovecamp.com

  Den 8: 

  Ottawa

  cca 0 km

  10 min. od kempu se nachází Park & Bus Service, který vás pohodlně dopraví až do centra Ottawy. Zde na vás čekají budovy federálního parlamentu, galerie, trh Bayward Market, pěší procházky nebo jízda na kole podél vodního kanálu Rideau Canal, místa zaneseného na seznam světového dědictví UNESCO. Doporučujeme také návštěvu některého ze skvělých muzeí – Canadian Museum of Civilization, Canadian Peace Museum nebo National Gallery of Canada

  www.ottawaspoplargrovecamp.com

  Den 9: 

  1000 Islands

  cca 280 km

  Cesta na jih podél Rideau Heritage Route do oblasti 1000 Islands, se zastávkami v malebných městečkách a u historických stavidel. Poznejte krásu této oblasti vyhlídkovou plavbou lodí po řece Sv. Vavřince, poplujete mezi ostrůvky s malými chatkami i honosnými sídly. Zlatým hřebem dnešního dne je obeplutí Boldt Castle a seznámení se s pohnutou historií tohoto „domu“. Nedaleko vašeho kempu v Ivy Lea se nachází Kingston, bývalé hlavní město Kanady. Za prohlídku určitě stojí pevnost Fort Henry.

  www.koa.com/campgrounds/ivy-lea/

  Den 10: 

  Taste Trail

  cca 310 km

  Poslední úsek vaší cesty vás zavede k jezeru Ontario. Pojedete venkovskou krajinou po tzv. The Taste Trail, který spojuje venkovské restaurace, místní výrobce potravin a vinařství. Vykoupejte se na jedné z nejlepších pláží Kanady v Sandbanks Provincial Park.

  www.koa.com/campgrounds/toronto-west/

  Den 11: 

  Toronto

  cca 70 km 

  Cesta zpět do půjčovny karavanů v Torontu a vrácení karavanu. Poté můžete odjet do hotelu v centru Toronta a prohlédnout si zajímavosti tohoto kosmopolitního města na břehu jezera Ontario – CN Tower, Toronto Islands, NHL Hall of Fame, Chinatown, Portugal Village, Greek Town, Little India, Little Italy.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.