Kaňony, jezera a indiáni

Kaňony, jezera a indiáni

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Las Vegas

Itinerář této trasy vás zavede do pěti ikonických národních parků Utahu, do Arches, Bryce Canyon, Canyonlands, Capitol Reef a Zion. Užijete si jedinečnou přírodní scenérii a odnesete si spoustu nezapomenutelných zážitků. Navíc uvidíte Grand Canyon, vykoupete se v průzračně čisté vodě jezera Lake Powell, seznámíte se s indiány, jejich současným životem i historií. Možnosti aktivit jsou zde neomezené, plavba lodí, rafting, pěší traily, koupání, jízda na kole nebo na koních, pozorování noční oblohy…

 

Počet dní: 15

Celkem ujeto: 1 650 mil

Vhodný termín: květen – říjen

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1-2: 

  Zion NP

  cca 150 mil

  Vyzvednutí karavanu v půjčovně v Las Vegas a přejezd do Zion National Park. Kemp Zion River Resort leží v těsné blízkosti parku. Užívejte si tento jedinečný park po celý následující den. Pěší traily v parku, výstup na Angel Landing, Zion Narrows, kino IMAX a Zion Museum. Blízké městečko Springdale nabízí veškeré potřebné služby.

  www.zionriverresort.com

  Den 3-4: 

  Grand Canyon NP

  cca 270 mil

  Zion NP opustíte unikátní cestou tunelem a podél zkamenělých písečných dun. Přejedete řeku Colorado po Navajo Bridge do indianské rezervace kmene Navajo. A pak už na vás čeká slavný Grand Canyon National Park.  Žádná fotka, kresba ani film nezanechá takový dojem, jako váš úplně první pohled do kaňonu z jeho hrany. Ten zůstává v paměti navždy. Doporučujeme zde kemp Mather Campground, pro jeho klid a okolní přírodu. Mezi největší zážitky zde patří pohled do kaňonu při východu a západu slunce a let helikoptérou nad kaňonem.

  www.nps.gov/grca/planyourvisit/cg-sr.htm

  Den 5-6: 

  Lake Powell

  cca 150 mil

  Cesta zpět indianskou rezervací kmene Navajo do Page a ke břehu jezera Lake Powell. Váš kemp Wahweap Campground leží přímo na břehu jezera. Pronajměte si loď nebo absolvujte vyhlídkovou plavbu po jezeře, můžete se koupat, opalovat a relaxovat. Následující den si užijete atrakce v Page a jeho okolí. Za prohlídku určitě stojí Lower Antelope Canyon, přehrada Glen Canyon Dam nebo meandr řeky Colorado Horseshoe Bend. Ranní let letadlem nad jezerem Lake Powell patří mezi nejhezčí vyhlídkové lety na západě USA.

  www.go-arizona.com/Wahweap-RV-Park

  Den 7: 

  Monument Valley

  cca 130 mil

  Dopoledne ještě strávíte relaxací u jezera Lake Powell a poté se vydáte indianskou rezervací kmene Navajo do Monument Valley. Zde po zaparkování v kempu v těsné blízkosti Monument Valley absolvujete 3,5 hod prohlídku údolí v terénních džípech s indianským průvodcem. Doporučujeme pozdně odpolední Gouldings Deluxe Tour. Dostanete se také do míst, která jsou přístupná pouze za doprovodu indiánů, uvidíte zde jedinečné skalní útvary. Pro milovníky koní jsou zde k dispozici prohlídky Monument Valley na koních s indianským průvodcem.

  https://gouldings.com/monument-valley-rv-campgrounds/

  Den 8: 

  Four Corners

  cca 150 mil 

  Dnešní den zahájíte ranním pohledem na Monument Valley při východu slunce. Dále na vás čeká prohlídka skalního útvaru Mexican Hat a meandru řeky San Juan v Gooseneck State Park. Venkovskou krajinou Utahu dorazíte k Four Corners Monument, jedinému místu v USA, kde se stýkají 4 státy Unie. Cílem dnešní cesty je kemp ležící v těsné blízkosti Mesa Verde National Park.

  www.mesaverdervresort.com

  Den 9: 

  Mesa Verde NP

  cca 50 mil

  Mesa Verde NP je jediným národním parkem, který chrání nikoliv přírodní krásy, ale lidské výtvory. Jeho návštěva vám poskytne pohled na život původních indiánů Pueblo z doby před cca 700-800 lety. Den předem si zarezervujte prohlídku skalních obydlí Clif Palace a Balcony House, která jsou přístupná pouze za doprovodu rangerů. Zbytek dne můžete relaxovat u bazénu a ve vířivce ve vašem kempu.

  www.mesaverdervresort.com

  Den 10: 

  Canyonlands NP

  cca 130 mil

  Přejezd do oblasti Moabu, cestou si prohlédnete indianské petroglyfy v Newspaper Rock a Hole N´´ The Rock, unikátní historický dům vytesaný ze skály. Z Moabu vyrazíte na prohlídku Canyonlands National Park v oblasti Islands in the Sky. Každá vyhlídka zde nabízí různý pohled na kaňony a koryta vytvořené řekami Green River a Colorado. Váš kemp v této oblasti leží v Dead Horse State Park, na náhorní plošině tyčící se nad krajinou Canyonlands NP.

  https://www.reserveamerica.com/explore/dead-horse-point-state-park/UT/344161/overview

  Den 11: 

  Arches NP

  cca 70 mil

  Dnešní den bude celý věnován objevování Arches National Park. Tento park chrání přes 2 000 přírodních pískovcových oblouků. Pěší traily ke skalním obloukům Double Arch a k symbolu státu Utah, k Delicate Arch. Prohlídka Balanced Rock a procházka po Devils Garden Trail k Landscape Arch. Návrat do vašeho kempu v Moabu.

  https://www.reserveamerica.com/explore/dead-horse-point-state-park/UT/344161/overview

  Den 12: 

  Capitol Reef NP

  cca 150 mil 

  Moab Adventure Center nabízí široký výběr outdorových aktivit, polodenní rafting na řece Colorado nebo polodenní výlety terénním džípem krajinou Canyonlands. Poté cesta venkovskou krajinou jižního Utahu do národního parku Capitol Reef NP. Noc strávíte přímo v tomto parku v kempu ve Fruita.

  www.nps.gov/care/planyourvisit/fruitacampground.htm

  Den 13: 

  Grand Staircase Escalante 

  cca 120 mil 

  Putování úchvatnou krajinou po vyhlídkové silnici Byway 12 mezi zkamenělými písečnými dunami a kaňony Grand Staircase Escalante National Monument a horami Boulder Mountain. Cílem je dnes Bryce Canyon National Park. Kemp leží v těsné blízkosti parku, pohled do kaňonu ze Sunset Point při západu slunce bude pěkným zakončením dnešního dne.

  www.brycecanyoncampgrounds.com

  Den 14: 

  Bryce Canyon NP

  cca 180 mil

  Bryce Canyon patří mezi ty přírodní krásy, které jsou svým vzhledem jedinečné, určitě jste něco podobného nikdy předtím v životě neviděli. Přírodní amfiteátr s vyhlídkami, sestup na dno kaňonu a procházka po Navajo Trail nebo Queen´s Trail vám přinesou nezapomenutelné zážitky. Váš kemp se dnes nachází v Mesquite, na hranicích Nevady a Arizony.

  www.desertskiesresorts.com

  Den 15: 

  Las Vegas

  cca 100 mil

  Závěrečný přejezd do půjčovny karavanů v Las Vegas a vrácení karavanu.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.