Itinerář 1

Print Friendly, PDF & Email

Vítejte v New Yorku! Zažijte atmosféru nejlidnatějšího města Spojených států, světového centra kultury, ekonomiky a politiky. New York vás uchvátí svojí kulturní a etnickou rozmanitostí a vlastním tempem „města, které nikdy nespí“. Poznejte s námi Manhattan, projděte se po Times Square a Central Parku, rozhlédněte se z Empire State Building. Vydejte se do jazzového klubu nebo na muzikál na Broadwayi. Zažijte atmosféru gospelové mše v baptistickém kostele v Harlemu. Vychutnejte si jedinečný zážitek – let helikoptérou nad Manhattanem. Přesvědčte se, že návštěva New Yorku je životním zážitkem!

 

Počet dní: 10

Celkem ujeto: 150 km

Vhodný termín: duben – září

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu

  Den 1: 

  Praha – New York 

  0 km 

  Odlet z Prahy do New Yorku, transfer z letiště do hotelu na Manhattanu, ubytování a večerní prohlídka Times Square.

  Den 2: 

  Manhattan

  0 km 

  Celodenní prohlídka jižní a střední části Manhattanu. Dopoledne absolvujete plavbu lodí na Liberty Island a na Ellis Island. Prohlídka Sochy svobody a Musea přistěhovalectví. Následuje pěší prohlídka Battery Park, Wall Street, Ground Zero, Chinatown a Little Italy. Cesta metrem zpět na střední Manhattan, prohlídka Union Square a výjezd na vyhlídku na nejslavnějším mrakodrapu světa, na Empire State Building.

  Den 3: 

  Manhattan

  0 km 

  Ráno odjezd do Brooklynu a pěší procházka po Brooklyn Bridge zpět na Manhattan. Poté Prohlídka severní a střední části Manhattanu – Dakota Building, místa, kde žil a byl zavražděn John Lennon a památníku Strawberry Fields, procházka Central parkem, neuvěřitelné oázy zeleně uprostřed mrakodrapů. Prohlídka zajímavostí na 5th Avenue a v jejím okolí – Trump Tower, Carnegie Hall, katedrála Sv. Patrika, Rockefeller Center, Grand Central Terminal, NY Public Library.

  Den 4: 

  Manhattan

  0 km 

  Dnes Vás čeká jeden z největších zážitků – cesta do Harlemu a návštěva nedělní gospelové mše v baptistickém kostele v Harlemu. Zde pochopíte, že chcete li poznat New York, musíte poznat jejich obyvatele. Po skončení mše prohlídka centra černošského Harlemu – hudební kluby Apollo Theater, Cotton Club a nábřeží řeky Hudson. Po obědě prohlídka Chelsea Market a procházka po nejnovější atrakci Manhattanu, po tzv. High Line, železničním viaduktu proměněném na botanickou zahradu. Večer návštěva jazzového klubu nebo zhlédnutí některého z muzikálů na Broadwayi dle vlastní volby (fakultativně).

  Den 5: 

  Woodbury Outlets

  150 km 

  Ráno cesta podél řeky Hudson do Woodbury Common Premium Outlets, nakupování ve více než 200 značkových obchodech, ve kterých ceny dosahují úrovně až 50% ceny značkového zboží v Evropě. Alternativně (pro nenakupující klienty) prohlídka jedné z nejprestižnějších škol v USA, Vojenské akademie ve West Point nebo individuální volno na Manhattanu, program dle vlastní volby (např. prohlídka některého z NY museí, letadlové lodi Intrepid, cesta metrem na Long Island…). Večer návštěva jazzového klubu nebo zhlédnutí některého z muzikálů na Broadwayi dle vlastní volby (fakultativně).

  Den 6: 

  Manhattan

  0 km 

  Dopoledne absolvujete 90 min. vyhlídkovou plavbu lodí kolem jižního a středního Manhattanu. Poplujete ústím řeky Hudson, pod Brooklynským mostem a kolem Sochy svobody.  V průběhu plavby uskutečníte 20 min. vyhlídkový let helikoptérou nad Manhattanem. V podvečer odjezd do Greenwich Village, prohlídka Washington Square a večer společné posezení v některém z barů s živou hudbou.

  Den 7: 

  New York – Praha

  0 km 

  Dopoledne individuální volno na Manhattanu, dle času odletu transfer na letiště a odlet do Prahy, fakultativně prodloužení pobytu v New Yorku nebo odlet do zvolené pobytové destinace.

  Den 8: 

  Přílet Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.