Ikony pravé Ameriky

Ikony pravé Ameriky

Print Friendly, PDF & Email

Výchozí místo: Denver, Salt Lake City

K objevování máte na této trase skutečně obrovské území. A je snad lepší způsob poznávání než jízda karavanem po silnicích označených jako „scienic drive“ a po opuštěných silnicích vedoucích krajinou „divokého“ západu? Navštívíte ikonické národní parky, unikátní přírodní monumenty a pojedete ve stopách slavných postav amerického divokého západu, jakými byli Buffalo Bill, Wild Bill Hickok a Calamity Jane. A budete mít mnoho příležitostí k pozorování divoké zvěře ve volné přírodě během této cesty „pravou Amerikou“.

 

Počet dní: 16

Celkem ujeto: 2 110 mil

Vhodný termín: červen – září

Nezávazná rezervace karavanu + itineráře

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Cheyenne

  cca 110 mil

  Vyzvednutí karavanu v půjčovně v Denveru. Svoji cestu po divokém západě začnete v hlavním městě kovbojů, v Cheyenne. Zastavte se u Terry Bison Ranch, domova více než 2 300 bizonů a prohlédněte si Union Pacific Big Boy, největší parní lokomotivu na světě. Nebo navštivte State Capitol Building a State Museum v centru Cheyenne.

  www.campcheyenne.com

  Den 2: 

  Black Hills

  cca 240 mil 

  Cesta na sever pláněmi Wyomingu a Jižní Dakoty. Odměnou za poměrně dlouhý přejezd pro vás budou krásné pohledy na okolní krajinu během jízdy po Scenic Bayways. Cílem dnešního dne jsou Black Hills, ve kterých se nacházejí jedny z největších atrakcí té skutečné Ameriky. Cestou si můžete prohlédnout jeskyně ve  Wind Cave National Park. Kemp se nachází v městečku Hot Springs.

  www.nps.gov/wica/planyourvisit/campgrounds.htm

  Den 3: 

  Badlands NP

  cca 150 mil 

  Cílem dnešního dne jsou obří sousoší vytesaná ve skalách Black Hills. Sochy prezidentů Washingtona, Jeffersona, Roosevelta a Lincolna tvoří Mount Rushmore National Monument. Pouze nedaleko odsud se nachází méně známý Crazy Horse Monument, věnovaný stejnojmennému indiánskému bojovníkovi. Tento památník se stále ještě tvoří, po dokončení bude přes 170 m vysoký a 195 m dlouhý. Poté se vydejte do Badlands National Park, jeďte po vyhlídkových silnicích Iron Mountain Road a Needles Highway. Západ slunce zažijete v kempu mezi dramatickou krajinou Badlands NP.

  https://www.cedarpasslodge.com/campground

  Den 4: 

  Devils Tower

  cca 190 mil 

  Dnes je den, kdy si určitě vzpomenete na filmy „Tanec s vlky“ a „Blízká setkání třetího druhu“. Vyhlídková silnice vás zavede do Spearfish Canyonu, místa zimních záběrů filmu „Tanec s vlky“. Kevin Costner se během natáčení tak zamiloval do městečka Deadwood, že dnes v něm vlastní jedno z místních kasin. Devils Tower, místo natáčení „Blízkého setkání třetího druhu“, bude vaším nocovištěm.

  https://koa.com/campgrounds/devils-tower/

  Den 5-6: 

  Theodore Roosevelt NP

  cca 250 mil

  Ranní odjezd do Medora ve státě North Dakota. Pokud by prezident Roosevelt nebyl rančerem v tomto státě, nikdy by nezačal zakládat národní parky v Americe. Zde navštívíte národní park po zásluze pojmenovaný jeho jménem. Během cesty vyhlížejte bizony, divoké koně, jeleny a orly. V létě nevynechejte večeři v Pitchfork Fondue, ochutnáte zde prvotřídní steaky.

  www.nps.gov/thro/planyourvisit/cottonwood-campground.htm

  http://medora.com/stay/camping/medora-campground/

  Den 7: 

  Little Bighorn

  cca 280 mil 

  Během následujících dní projedete pláněmi Montany, seznámíte se s historií zdejších indiánů a navštívíte bitevní pole Battle of Little Bighorn, kde generál Custer přišel o život. Přenocujete v kempu KOA v Hardin.

  www.koa.com/campgrounds/hardin/  

  Den 8-9: 

  Buffalo Bill

  cca 150 mil

  Pokračování cesty pláněmi Montany a Wyomingu do města Cody, které založil slavný Buffalo Bill. Prohlédnete si zde The Buffalo Bill Center of the West, Draper Natural History Museum a načerpáte další síly před cestou do Yellowstone NP.

  http://codyponderosa.com

  Den 10-12: 

  Yellowstone NP

  cca 300 mil 

  Vyčleňte si minimálně celé 2 dny na magickou krajinu Yellowstone National Park. Z Cody se vydejte na sever do Red Lodge a pokračujte po Beartooth Highway, ohromující vysokohorské silnici vedoucí do národního parku. Gejzíry, horké prameny, bublající bahenní vřídla dělají z Yellowstone National Park  jednu z nejaktivnějších geotermálních oblastí na Zemi. Očekávejte zde zdržení dopravy, které vzniká kvůli zvířatům pohybujícím se na silnici nebo v její těsní blízkosti. Mohou to být bizoni, jeleni, losi, kojoti nebo i medvědi černí nebo grizzly. Ať už to bude jakékoliv zvíře, i vy budete chtít zastavit a pořídit pár fotek na památku. Ubytování v kempu v Grant Village. Old Faithful je nejspolehlivější gejzír v parku, tryskající v cca 90 minutových intervalech, spodní vodopád v Grand Canyon of the Yellowstone je dvakrát vyšší než Niagarské vodopády.

  www.yellowstonenationalparklodges.com/lodging/camping/fishing-bridge-rv-park/

  www.yellowstonenationalparklodges.com/lodgings/campground/grant-village-campground/

  Den 13-14: 

  Grand Teton NP

  cca 80 mil

  Dnešním krátkým přejezdem na jih se dostanete do Grand Teton Nationl Park, jemuž dominují horské štíty pohoří Teton Range. Váš kemp v této oblasti leží v Colter Bay Village. Projedete parkem vyhlídkovou silnicí, kde jeden úžasný pohled střídá druhý. Pěší traily k horským jezerům na úpatí Teton Range patří k tomu nejlepšímu, co zde můžete podniknout. Na závěr dne se zastavte ve westernovém městečku Jackson. Náměstí lemují dřevěné chodníky, vstupní brány na náměstí jsou z paroží jelenů a obchody nabízejí nepřeberné množství zboží s westernovou tematikou. A v podvečer se usaďte do koňského sedla v Million Dollar Cowboy Bar a ochutnejte pivo ze zdejších minipivovarů.

  www.gtlc.com/rv/colter-bay-rv-park/

  Den 15: 

  Salt Lake City

  cca 320 mil

  Přejezd horskou krajinou států Wyoming a Idaho do Salt Lake City. Průjezd pod branou z paroží v Montpelier, piknik u jezera Bear Lake. Po příjezdu do kempu v Salt Lake City prohlídka největších zajímavostí tohoto centra mormonské církve, Temple Square a State Capitol Building. Zkuste podniknout výlet k obřímu slanému jezeru Great Salt Lake ležícímu nedaleko odsud.

  www.koa.com/campgrounds/salt-lake-city/

  Den 16: 

  Salt Lake City

  cca 40 mil

  Dopoledne krátký přejezd do vaší půjčovny a vrácení karavanu v Salt Lake City.

  Pečlivě  vytvořené a prověřené časem.

  Užitečné pro cesty karavanem.