Časté dotazy ke kempům

Časté dotazy ke kempům

Jaký druh vybavení mohu očekávat v soukromých kempech?

Přímo u karavanu připojení na vodu, elektřinu a odpad (tzv. full hook-ups), gril nebo ohniště, piknikový stůl. V kempu WC, sprchy, prádelnu se sušičkami, bazén, dětské hřiště, obvykle také obchod a možnost sportovních aktivit.

Jaký druh vybavení mohu očekávat v kempech v národních, státních a provinčních parcích?

Přímo u karavanu maximálně připojení na elektřinu, piknikový stůl a ohniště nebo gril. V kempu je k dispozici většinou centrální zdroj vody a odpad (tzv. dump station), WC a někdy sprchy.

Jaké jsou přibližné ceny kempů v USA a Kanadě?

Ceny se liší podle ročního období (hlavní turistická sezóna/mimo sezónu), podle vybavení kempu (full hook-ups, bazén, aktivity, dětské hřiště/kemp bez vybavení), podle umístění kempu vzhledem k atrakcím, městům a přírodním zajímavostem (blízko/daleko), zda je kemp soukromý (dražší) nebo zda leží v národním, státním nebo provinčním parku (levnější), podle délky místa pro karavan (pod 25 ft/přes 30 ft) a podle počtu osob v karavanu (cena kempu je za karavan a obvykle 2 až 4 osoby (účtuje se pak příplatek za každou další osobu). Základní ceny za karavan a 2 až 4 osoby jsou cca 15 až 35 USD/CAD/noc pro kempy ve státních, provinčních a národních parcích, cca 25 až 45 USD/CAD v soukromých rodinných kempech, cca 40 až 75 USD v soukromých RV Resorts. V atraktivních místech v hlavní sezóně (blízko atrakcí jako Niagara Falls, Disneyland), v osamocených místech (Florida Keys), blízko měst (San Francisco, New York) nebo v kempech přímo na pláži apod. mohou ceny vyrůst až na 65 až 80 USD. Příplatek za každou další osobu je cca 5 až 10 USD, děti bývají většinou zdarma.

Existují v kempech nějaká omezení pro délku karavanu?

V některých kempech, zejména v národních, státních a provinčních parcích může být maximální povolená délka karavanu 25 ft (stop).

Je nezbytné provést rezervaci kempů?

Toto záleží na umístění kempu, ročním období (sezóně) a na způsobu vaší cesty (pevný / flexibilní itinerář). Zejména v letní sezóně a v atraktivních místech rezervaci kempů u pevného itineráře předem doporučujeme. Kempy v národních parcích a v atraktivních státních a provinčních parcích doporučujeme rezervovat v hlavní sezóně 5 až 6 měsíců předem. Pokud se chystáte kempovat u velkých atrakcí (např. Disneyland), nebo u národního parku, doporučujeme vždy provést rezervaci kempu. Jinak pokud cestujete v červenci, srpnu a během níže uvedených svátků, rezervace kempu v tomto období je určitě dobrý nápad.

USA a Kanada: Vánoce a velikonoce

USA: Memorial Day (květen), Independence Day (červenec), Labor Day (září) a Thanksgiving (listopad)

Kanada: Canada Day (červenec), Labor Day (září), Thanksgiving (říjen)

Lze v USA a Kanadě kempovat někde zdarma?

V USA můžete zdarma parkovat na parkovištích supermarketu Wallmart po předchozím svolení manažera prodejny. Z bezpečnostních důvodů však zde nedoporučujeme kempovat ve velkých městech nebo v jejich těsné blízkosti. Dále lze kempovat zdarma v některém z nádherných Public Lands. Tyto místa byly vyčleněny vládami USA a Kanady pro rekreační účely. Doporučujeme místa pod správou Forest Service (Forest Service Land), BLM (Bureau of Land Management), WMA (Wildlife Management Areas), County Parks a City Parks. Všechna tato místa nenabízejí žádné přípojky, žijete zde ve svém karavanu bez připojení k elektrice, vodě a odpadu. Kempování mimo kempy v národních, státních a provinčních parcích je zakázáno.

Mohu rezervovat kemp přímo v národních parcích?

Ano, můžete. Rezervace se provádí on-line přímo z webových stránek správy národních parků USA a Kanady. Podrobnosti jsou uvedeny v odkazu „KEMPY“.

Jsou kempovací stolečky a křesla zahrnuty v ceně pronájmu karavanu?

Toto se liší dle pronajímatele. Většina nabízí v ceně pronájmu kempovací stolečky, kempovací křesla nabízejí za poplatek cca 11 USD/CAD/kus. Většina kempů v USA a Kanadě je vybavena piknikovými stoly umístěnými u každého kempovacího místa.

Co přesně znamená „full hook-up“?

Full hook-up je kempovací místo, které je vybaveno přípojkami na elektřinu, vodu a odpad.

Je potřeba mít k dispozici „full hook-ups“ každou noc?

Pokud je nádrž na čerstvou vodu plná a nádrže na odpad jsou prázdné, není potřeba „full hook-ups“. Jediné, co možná budete potřebovat je elektrická přípojka.

Jakou elektrickou přípojku v kempech potřebuji?

Většina kempů je vybavena 30 amp přípojkami. Některé kempy mají také 15 amp přípojky a pronajímatelé poskytují adaptér umožňující připojení k těmto zásuvkám. Dále mohou mít 50 amp přípojky. Pro naprostou většinu karavanů je 30 amp dostačujících.

Jak často bychom měli kempovat v kempech s elektrickou přípojkou?

Všeobecně doporučujeme zůstávat v kempu s elektrickou přípojkou alespoň co třetí den, pokud váš karavan není vybaven generátorem. Ale nutné to není. Dále je vhodné používat kempy s elektrickou přípojku během cest v brzkém jaru a na podzim, kdy jsou noci chladnější a dny kratší, aby pomocná baterie nebyla příliš přetěžována.

Co vše je potřeba pro rezervaci kempu?

Většinou můžete provést rezervaci kempu on-line nebo e-mailem. V ojedinělých případech pouze telefonicky. Pro rezervaci je potřeba sdělit datum příjezdu, datum odjezdu, délku karavanu ve stopách (ft), počet osob a jaké přípojky potřebujete (full hook-up). Co se týče elektrického připojení (kolik amp potřebujete), pro naprostou většinu karavanů je 30 amp dostačujících. Pro vlastní rezervaci musíte uvést detaily kreditní karty, kterou budete předem platit za rezervaci. Každý kemp má svoje stornovací podmínky, je dobré se s nimi předem seznámit.

Nenašli jste svůj dotaz? Pošlete nám jej.