Kempy

Kempy v USA a Kanadě

Vy se ptáte, my odpovídáme.

Vy se ptáte, my odpovídáme.

Doporučení:

Díky profesionálně zpracovanému itineráři jsme neměli absolutně žádný den stres z toho, kam pojedeme, v kolik vyjedeme, kdy tam budeme a podobně. Tento přehledně zorganizovaný „svazek dokumentů“ (založené rezervace hotelů, letenky, mapy, tipy, jednotlivé denní harmonogramy) byl nepostradatelným pomocníkem během celé trasy.

MARKÉTA ŠTROBACHOVÁ

Soukromé kempy

Soukromé RV Resorts

Rozlohou velké kempy jsou většinou umístěny na pěkných místech nedaleko pozoruhodností nebo přírodních zajímavosti, např. u národního parku. Mají zpevněné silnice, zpevněná kempovací místa a přípojky na elektřinu, vodu a odpad (tzv. full hook-ups). Jsou vybaveny čistými WC, sprchami, prádelnou se sušičkami a často mají restauraci, bar, společenskou místnost (tzv. Clubhouse), bazén nebo soukromou pláž a mnoho příležitostí ke sportovním aktivitám a k aktivitám s dětmi. Parkovací místa jsou standardně vybavena piknikovým stolem s lavičkami a grilem nebo ohništěm. Ceny závisí na místě, dražší jsou u známých a atraktivních míst, např. Niagara Falls nebo Disneyland. Všeobecně mají dobrý poměr mezi cenou a hodnotou. Jste blízko místní atrakce nebo na nádherném místě a současně je vám poskytnuto vše, co potřebujete. Umožňují on-line rezervace přes vlastní webové stránky.

 

Soukromé rodinné kempy

Menší rodinné kempy nabízejí osobní servis. Většinou mají zpevněné silnice a zpevněné parkovací místa, full hook-ups na elektřinu, vodu a odpad. Mají čisté WC, sprchy a většinou obchod se smíšeným zbožím a prádelnu se sušičkami. Mnohdy mají také bazén, ke kempu často patří soukromé jezero a pláž či dětské hřiště. Parkovací místa jsou standardně vybavena piknikovým stolem s lavičkami a grilem nebo ohništěm. Ceny se opět liší dle místa, ale všeobecně jsou velmi příznivé. Mají buď možnost on-line rezervace přes vlastní webové stránky, nebo vyplníte rezervační formulář a odešlete jej e-mailem.

Národní parky USA

Tyto kempy poskytují nejromantičtější místa a příležitost být co nejblíže přírodě. Málokdy jsou vybaveny full hook-ups na elektřinu, vodu a odpad. Maximálně mají připojení na elektřinu a jedno centrální místo pro možnost doplnění vody a místo na vypuštění odpadu, tzv. Dump Station. Toto ale není problém, pokud je nádrž vody a plynu plná a nádrže odpadu jsou prázdné. Vaše pomocná baterie zajistí zdroj elektřiny na svícení po dobu 1 až 2 dní a pokud je karavan vybaven generátorem, dobijete baterii jeho krátkým zapnutím během dopoledne, pokud nikam nevyjíždíte. Většina parků má však omezení na použití generátoru, od úplného zákazu používání až po zákaz od 19 (20) hod do 7 (8) hod ráno. Většina kempů má WC s tekoucí vodou a některé také sprchy. Parkovací místa jsou většinou vybavena piknikovým stolem s lavičkami a někdy také grilem nebo ohništěm. Většinu kempů lze rezervovat on-line přes webové stránky správy národních parků. Rozlohou malé kempy v národních parcích fungují na bázi „first come, first serve“ a rezervovat nejdou. Ceny kempů jsou nižší než soukromé kempy. Tyto kempy jsou velmi oblíbené.

Státní parky USA

Platí zde to stejné, co pro kempy v národních parcích USA. Většinu kempů lze rezervovat on-line přes webové stránky správy státních parků. Rozlohou malé kempy ve státních parcích fungují na bázi „first come, first serve“ a nejdou rezervovat. Ceny kempů jsou nižší, než ceny v soukromých kempech nebo v kempech v exponovaných národních parcích. Kempy v exponovaných státních parcích jsou velmi populární.

Národní parky Kanady

Tyto kempy poskytují nejromantičtější místa a příležitost být co nejblíže přírodě. Málokdy jsou vybaveny full hook-ups na elektřinu, vodu a odpad. Maximálně mají připojení na elektřinu a jedno centrální místo pro možnost doplnění vody a místo na vypuštění odpadu, tzv. Dump Station. Toto ale není problém, pokud je nádrž vody a plynu plná a nádrže odpadu jsou prázdné. Vaše pomocná baterie zajistí zdroj elektřiny na svícení po dobu 1 až 2 dní a pokud je karavan vybaven generátorem, dobijete baterii jeho krátkým zapnutím během dopoledne, pokud nikam nevyjíždíte. Většina parků má však omezení na použití generátoru, od úplného zákazu používání až po zákaz od 19 (20) hod do 7 (8) hod ráno. Většina kempů má WC s tekoucí vodou a některé také sprchy. Parkovací místa jsou většinou vybavena piknikovým stolem s lavičkami a někdy také grilem nebo ohništěm. Většinu kempů lze rezervovat on-line přes webové stránky správy národních parků. Rozlohou malé kempy v národních parcích fungují na bázi „first come, first serve“ a rezervovat nejdou. Ceny kempů jsou nižší než soukromé kempy. Tyto kempy jsou velmi oblíbené.

Provinční parky Kanady

Platí zde to stejné, co pro kempy v národních parcích Kanady. Kempy lze rezervovat on-line přes webové stránky správy státních parků. Rozlohou malé kempy ve státních parcích fungují na bázi „first come, first serve“ a nejdou rezervovat. Ceny kempů jsou nižší, než ceny v soukromých kempech nebo kempech v exponovaných národních parcích.  Kempy v exponovaných provinčních parcích jsou velmi populární.

Kempování zdarma

Nazývaný Dispersed Camping nebo také Boondocking. Neexistuje asi větší pocit svobody, než strávit noc na opuštěném malebném místě uprostřed panenské přírody. Ne v kempu, ne v RV Resort, ale v některém z nádherných Public Lands. Tato místa byla vyčleněna vládami USA a Kanady pro rekreační účely. Doporučujeme místa pod správou Forest Service (Forest Service Land), BLM (Bureau of Land Management), WMA (Wildlife Management Areas), County Parks a City Parks. Všechna tato místa nenabízejí žádné přípojky, tzn. žijete zde ve svém karavanu bez připojení k elektřině, vodě a odpadu.