Kempování v Goosenecks State Park

Kempování v Goosenecks State Park

Při výjezdu z vyhlídky Desert View v národním parku Grand Canyon jsme se rozhodli, že dnešní noc strávíme na hraně meandru řeky San Juan ve státním parku Goosenecks. Věděli jsme, že je tam možno kempovat s karavanem a místa nelze předem rezervovat. Kemp „kdo dřív přijde, ten dřív kempuje“.

Projeli jsme indiánskou rezervací kmene Navajo přes městečka Tuba City a Kayenta a podél Monument Valley po silnici US163. Zde jsme přejeli hranici Arizony a Utahu. Po přejezdu řeky San Juan jsme sice opustili rezervaci, ale moc se toho nezměnilo. Krajina zůstávala stále stejná, nekonečná pustina rudých, růžových a šedých skal. Krátce jsme zastavili na focení u skalního útvaru Mexican Hat. Mimochodem, zde lze kempovat s karavanem legálně zdarma, toto místo je vyčleněno pro tyto účely úřadem BLM (Bureau of Land Management).

Do RV kempu jsme stihli přijet ještě před západem slunce, všech 8 míst s kempovacími stoly sice bylo již obsazeno, ale našli jsme nádherné místo s kamenným ohništěm, snad 20 m od hrany. Odměnou nám bylo posezení nad řekou San Juan při západu slunce. Cena za noc je zde 10 USD/karavan. Obsluha parku tam již nebyla, vyplnili jsme tedy obálku (jméno, adresa, telefon, mail, SPZ karavanu, počet nocí), vložili do ní 10 USD a vhodili do schránky kempu. Ráno jsme se vydali na pěší procházku podél meandru řeky, posnídali v karavanu s úžasným výhledem, zamávali obsluze kempu a vydali se za dalšími přírodními krásami Utahu.

Dosud neobjevená perla mezi kempovišti – spíte téměř úplně na hraně meandru řeky San Juan za pouhých 10 USD

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.