Kdy si rezervovat kempy?

Kdy si rezervovat kempy?

Jakmile máte zarezervovaný karavan a už začínáte konkrétně plánovat vaši trasu, přichází na řadu další důvod proč plánovat vaši cestu karavanem s dostatečným předstihem, a to rezervace kempů v národních, státních a provinčních parcích.

Kempování v národních parcích
Důvodem, proč se lidé většinou rozhodnou pro cestování karavanem po USA a Kanadě, je poznávání místních národních parků. Právě tato místa nabízejí ty nejkrásnější scenérie a ty nejúžasnější zážitky. Stejně jako kempování s karavanem přímo v nich. Protože jsou národní parky chráněná území, stavební činnost je zde omezená, a kempů přímo v parcích není nekonečně (navzdory nekonečným rozlohám těchto parků), je dobré si místa v nich rezervovat s dostatečným předstihem, zpravidla ihned jakmile je to možné. Záleží na konkrétném parku, kdy je možné rezervaci provést, někde to jde 6 měsíců před termínem, někde 3 měsíce, jindy pouze 1 měsíc.
Ceny těchto kempů se pohybují cca kolem 25 USD/noc. Kempy nabízejí většinou možnost centrální „dump station“ (možnost vyprázdnit odpadní nádrže) a centrální zdroj vody pro doplnění nádrže na vodu. Většinou v nich není přípojka na elektřinu a mají pouze centrální umývárny a WC. Kempovací místa však nabízejí dostatek soukromí a prostoru a jsou většinou vybavena kempovacím stolem s lavicemi a železným grilem nebo ohništěm s roštem. Kempovat v národních parcích mimo kempy je přísně zakázáno.

Včasná rezervace je tedy výhodou. Pokud se vám však nepodaří zarezervovat kemp v některém národním parku včas, určitě se nemusíte bát, že nenajdete atraktivní místo ke kempování. Díky rozsáhlé síti kempů jak v USA, tak v Kanadě vždy najdete místo ke kempování v soukromém kempu např. ihned na hranici národního parku.
Jejich ceny se pohybují od cca 50 USD/noc a jsou většinou vybaveny elektřinou, odpadem a zdrojem vody přímo na jednotlivém kempovacím místě (tzv. „full hook-up“) nebo např. pouze elektřinou na místě a možností centrálního odpadu a zdroje vody. Kempy jsou vybaveny centrálními umývárnami a WC vysokého standartu.
A pokud by vás zajímalo, kde kempovat zdarma mimo národní parky, hledejte místa pod správou Forest Service (Forest Service Land), BLM (Bureau of Land Management), WMA (Wildlife Management Areas), County Parks a City Parks. Žádné z těchto míst nenabízí přípojky, tzn. kempujete zde bez připojení k elektřině, vodě a odpadu.
Velmi podrobné informace o kempech v USA a Kanadě naleznete ve speciální sekci o kempech na našich webových stránkách.

Pokračování příště – Kdy a kam vyrazit karavanem po Americe

Rezervací karavanu dostatečně brzy ušetříte spoustu peněz a zajistíte si nejlepší místa v kempech.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.