Kdy si rezervovat karavan?

Kdy si rezervovat karavan?

Jakkoli se může zdát, že přemýšlet teď v zimě a před vánocemi o letní dovolené, je poněkud předčasné, právě nyní je nejvhodnější doba začít organizovat svoji dovolenou, pokud jste se rozhodli strávit ji v karavanu v Kanadě nebo ve Spojených státech. Proč tomu tak je, si vysvětlíme v následujících řádcích. .

Cena
Ceny pronájmu karavanů v USA a v Kanadě nejsou pevné, mění se týdně v závislosti na poptávce a nabídce v dané lokalitě a v daném termínu. Jednoduše řečeno, čím více karavanů v určitou dobu a v určitém místě je k dispozici, tím je cena pronájmu nižší. Jak se karavany postupně rezervují, cena pronájmů se zvyšuje. Ceny se nazývají „flexrates“ a tento systém používají až na výjimky téměř všechny půjčovny v USA a v Kanadě.
Právě i díky němu platí, že větší karavan nemusí být nutně dražší, mnohdy to bývá naopak. Někdy jsou ceny takové, že pro určitý termín je cena pronájmu minivanu vyšší než cena velkého karavanu pro 7 osob.
Pokud například chcete vyrazit objevovat národní parky amerického jihozápadu, pronájem karavanu pro 4 osoby v Los Angeles v termínu od 19. června 2023 na 14 dní vás při rezervaci tento týden výjde na 2700 USD (tj. 193 USD/den). V ceně je pronájem karavanu, neomezené míle a kempovací (kuchyňské) vybavení karavanu a osobní kempovací vybavení (tj. lůžkoviny + ručníky) pro 4 osoby. Je to tedy cena srovnatelná s cenami pronájmu karavanů v ČR v letní sezóně.
Léto a letní prázdniny je období, kdy do Sevení Ameriky vyráží jednoznačně nejvíc turistů. A ti, kteří si chtějí půjčit karavan, rozhodně nejsou výjimkou. Letošní červen, červenec až srpen byly v pronájmech karavanů u nás rozhodně „busy season“. Právě v těchto měsících si pronajala v Kanadě a USA karavany většina našich klientů.

Výhodné nabídky jednotlivých společností
Samozřejmě jednotlivé půjčovny se snaží k včasným rezervacím klienty motivovat formou slev za včasné pronájmy, výhodnými balíčky apod. Například největší půjčovna karavanů v USA, společnost Cruise America nabízí slevu 15% na pronájem při rezervaci do konce prosince 2022, 10% při rezervaci do konce ledna 2023 a 5% při rezervaci do konce února 2023 pro pronájmy na letní sezónu 2023. Našim klientům doporučujeme těchto slev využít, protože se jedná o slevy řádově ve stovkách dolarů.
Obecně řečeno, pokud poptáváte karavan pro letní dovolenou v roce 2023 na přelomu roku, máte velkou šanci, že se „trefíte“ do speciální nabídky některé ze společností.

Větší výběr vozidel
Dalším důvodem, proč si pronajmou karavan s dostatečným předstihem je možnost většího výběru z typů karavanů. V nabídce na našich webových stránkách najdete nabídku karavanů pro 2 až 7 osob několika společností. Jak se karavany postupně rezervují, možnost výběru se snižuje. Pokud už klienti například mají zakoupené letenky a chtějí absolvovat dovolenou v karavanu, mnohdy volí karavan, který je k dispozici pro daný počet lidí, ale není to nutně ten, který by preferovali například pro jeho nadstandardní vybavení. Zkrátka proto, že takový karavan už není k dispozici.
Platí tedy, pokud se vám v nabídce nějaký karavan zalíbil, ať už pro markýzu, výsuvnou stěnu nebo třeba nechcete karavan s alkovnou a vyžadujete minivan, je třeba jej poptávat včas, abyste si jej zajistili za nejlepší cenu.

Jednosměrné pronájmy
Pokud si chcete karavan půjčit v jednom místě a vrátit v jiném, je to možné za příplatek, jehož velikost závisí na vzdálenosti místa půjčení a vrácení. I zde platí, že čím dříve si karavan zajistíte, tím lépe. Některé společnosti nabízí jednosměrné pronájmy automaticky a lze je okamžitě rezervovat v rezervačním systému, u jiných společností je třeba k rezervaci jejich odsouhlasení, že je karavan k dispozici. Pokud si tedy rezervujete jednosměrný pronájem s dostatečným předstihem, je pravděpodobné, že karavan pro danou trasu bude k dispozici.

Vybavení karavanu
Pokud si půjčujete karavan v USA a v Kanadě, můžete si za poplatek půjčit také kempovací vybavení karavanu a osobní kempovací vybavení (tzv. „kits“). Kempovací vybavení karavanu v podstatě obsahuje vybavení kuchyně, popř. další pomůcky jako baterka, koště, gumové rukavice apod. Osobní kempovací vybavení zahrnuje lůžkoviny a ručníky. Tím se vyhnete tomu, abyste si tyto věci museli hned první den pořizovat v supermarketu. Tyto „kity“ dost často bývají součástí různých „all inklusive“ nabídek, které jsou za zvýhodněnou cenu nabízeny právě při včasných rezervacích.

Balíčky mílí/kilometrů
Při pronájmu karavanů v USA si vždy musíte zvolit balíček mílí (v USA) nebo km (Kanada) podle předpokládaného nájezdu. K určení toho, kolik mílí/km při svém cestování najedete, vám mohou pomoci itineráře tras zpracované na našich webových stránkách.


Pokračování příště – Kdy si rezervovat kempy?

Rezervací karavanu dostatečně brzy ušetříte spoustu peněz a zajistíte si nejlepší místa v kempech.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.