Kdy a kam vyrazit karavanem po Americe

Kdy a kam vyrazit karavanem po Americe

Sezónnost
Pokud nejste časově omezeni a můžete na cestu vyrazit prakticky kdykoli, máte navíc výhodu mimosezonních cen. Chcete-li například cestovat do již zmiňovaných parků jihozápadu USA, vždy vyjde cenově výhodně vyrazit například už v květnu. Samozřejmě i zde platí veškeré výhody včasných rezervací.

Nejoblíbenější trasy a destinace v roce 2022
Ohlédneme-li se za minulou sezónou, můžeme jasně určit nejoblíbenější trasy a destinace:
1. Jihozápad USA
Výchozí body: Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Phoenix
Vhodný termín: květen – říjen
Jednoznačně nejžádanější trasa. A není divu. Na této trase klienti poznali nejznámější národní parky Spojených států: Joshua Tree, Grand Canyon, Bryce Canyon, Zion, Sequoia, Death Valley, Monument Valley a samozřejmě Las Vegas. Pro tuto trasu doporučujeme minimálně 16 dní.

2. Aljaška a Yukon
Výchozí body: Anchorage, Fairbanks, Whitehorse
Vhodný termín: červen – polovina září
Národní parky Kenai Fjords, Denali, Wrangell-Saint Elias, Kluane, zlatá horečka na Klondiku, putování šotolinovými silnicemi k polárnímu kruhu, pozorování medvědů, procházky po ledovci, to je jen několik z atrakcí, které zde na cestovatele čekají. Navzdory své rozlehlosti a dálce se tyto destinace staly druhé nejnavštěvovanější v letošní sezóně.

3. Západní Kanada
Výchozí body: Vancouver, Calgary, Seattle
Vhodný termín: červen – září
Národní parky Banff, Jasper, Yoho, Revelstoke, Pacific Rim, množství provinčních parků, divoké pobřeží Pacifiku, ochutnávka vína v místních vinohradech, pozorování velryb, medvědů, plavba Inside Passage. To jsou místa a aktivity, které přitahují návštěvníky z celého světa.
Vzhledem ke krátké sezóně na Aljašce, Yukonu a západní Kanadě a ke skutečné atraktivitě těchto míst doporučujeme rezervaci karavanu co možná nejdříve.

4. Severovýchod USA
Výchozí body: Denver, Seattle, Portland
Vhodný termín: červen – září
Národní parky Yellowstone, Grand Teton, Glacier, Olympic, Rocky Mountain, Crater Lake, pohoří Black Hills s ikonami Mount Rushmore a Crazy Horse Monument, možnost pozorování bizonů, jízdy na koních, nespočet pěších trailů… Pro mnohé je právě toto ta „pravá“ Amerika.

Všechna tato místa navštívili naši klienti na svých cestách karavanem po USA a Kanadě v letošním roce. Pokud přemýšlíte o tom, kdy a kam se vydat karavanem po Severní Americe, tady je pár tipů:

Zima (listopad-duben): Florida, jihozápad USA a celá oblast jižní hranice USA od Kalifornie po Floridu.

Jaro (duben-květen): jihozápad USA, severozápad USA , cesty napříč USA, Florida,

Léto (červen-září): severovýchod USA, jihovýchod USA, jihozápad USA, severozápad USA , cesty napříč USA, Atlantické provincie, východní Kanada, západní Kanada, Aljaška + Yukon

Podzim (říjen): severovýchod USA, jihozápad USA, východní Kanada

Při plánování dovolené karavanem v USA a v Kanadě, platí jedno pravidlo: nejdříve si zajistit karavan včas za co nejvýhodnější cenu a teprve následně řešit veškeré další cestovní služby, například letenky. Leteckých společností, které nabízejí spojení mezi Evropou a Severní Amerikou je skutečně dostatek a letenky za výhodné ceny lze zakoupit vždy v termínu 5-8 měsíců před odletem.

Rezervací karavanu dostatečně brzy ušetříte spoustu peněz a zajistíte si nejlepší místa v kempech.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.