Karavanem do vesmíru

Karavanem do vesmíru

Kromě nádherných pláží, přírody a atraktivních měst, má Floridu navíc jedno unikum, které vám nikde nikdo na světě nenabídne – kosmodrom Kennedy Space Center. Při našem objevování Floridy karavanem jsme si ho ani my rozhodně nenechali ujít.

Jak popsat toto místo pro laika? Jedním slovem velkolepé. Až zde, přímo na místě, kde se psala historie kosmonautiky, si uvědomíme, jak skutečně velký počin to byl, překonat hranice Země a vydat se do vesmíru. Co je za tím, co dnes již považujeme za téměř samozřejmé, se dozvíte právě zde. Do detailů, ale přesto velmi srozumitelně, se seznámíte například s programem Apollo. Jako drobeček se budete cítit pod největší dosud vyrobenou raketou Saturn V, prohlédnete si originál řídícího střediska startu raket na Měsíc (asi si vzpomenete na „Apollo 13“ a známé „Houstone, máme problém“), sáhnete si na kus Měsíce, prohlédnete si skutečný raketoplán Atlantis a zažijete simulaci letu do vesmíru …. Tady se nudit nebudete!

A nenechte se mýlit, toto místo není jen skvělé muzeum, tady jste přímo uprostřed dění, zde se dostanete až za hranice NASA. Nasedněte do autobusu s průvodcem a nechejte se dovézt až k rampě 39 A, odkud létali první kosmonauté na Měsíc a odkud v současnosti startují rakety společnosti Space X Elona Muska. Z blízké rampy 39 B v roce 2021 vyletí k Měsíci první nejsilnější raketa na světě, SLS.

Nálož zážitků, dojmů a informaci nás unavila, a tak nebylo nic jednoduššího, než si jít odpočinout do karavanu zaparkovaného před branou centra. Dostali jsme razítko na ruku, abychom se ještě týž den mohli vrátit. Odpočati a posilněni jsme se vrátili, protože jsme to prostě museli vidět všechno!

A karavan vám umožní toto vše zažít v pohodě i s malými dětmi!!!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.