Jak karavanem do Bryce Canyon NP

Jak karavanem do Bryce Canyon NP

Jedním z cílů našeho putování karavanem po národních parcích jihozápadu USA bylo také zdokumentovat změny, ke kterým došlo během téměř dvou let, co nebylo možno do USA cestovat za turistikou. Kupodivu na jednu z velkých změn jsme narazili v národním parku Bryce Canyon. A nesouvisela s pandemií Covid-19. Na vyhlídky Bryce Canyonu v oblasti Amphitheater již nelze zajíždět s vozidly delšími 22 stop, tzn. ani s naším karavanem C25 od společnosti Cruise America. Jak si tedy Bryce Canyon prohlédnout s karavanem?

Správci parku to vyřešili elegantně. Po vjezdu do parku, zaplacení vstupu do něj (35 USD/vozidlo platné po dobu 7 dní nebo, což jsme použili my) a předložení celoročního vjezdu do všech NP v USA (tzv. America the Beautiful Pass, 80 USD) zaparkujete na parkovišti vyhrazeném pro karavany. Nachází se cca 200 m od Visitor Center. A odsud také vyjíždí kyvadlová autobusová doprava na jednotlivé vyhlídky v oblasti Amphitheater. Je zdarma, interval v říjnu byl cca 12 min, v letní sezóně cca 10 min. Zastavuje na vyhlídkách Sunrise Point, Sunset Point (Sunset Campground), Bryce Point, Inspiration Point, Bryce Canyon Lodge. Velmi pohodlné, bez zbytečných prodlev, určitě vhodné, i když máte karavan kratší než 22 stop.

A co je v Bryce Canyonu nejzajímavější? My jsme zvolili vyhlídky Bryce Point, Inspiration Point a z vyhlídky Sunset Point jsme sestoupili na dno kaňonu. Odsud jsme se vydali po cestě nazvané „Queens Garden Trail“ po dně kaňonu mezi červenooranžovými „hoodoos“ na vyhlídku Sunrise Point. Nádherná procházka, z našeho pohledu přímo nutnost tento trail jít. A ze Sunrise Point jsme šli podél hrany kaňonu zpět na Sunset Point a shuttlem jeli zpět ke karavanu. V něm jsme poobědvali, lehce odpočinuli a vyrazili dále krajinou rančů a rudých skal za dalšími přírodními krásami Utahu.

Shuttle Bus je určitě pohodlná varianta poznávání Bryce Canyon NP.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.