Zážitkové služby na Aljašce a Yukonu

Print Friendly, PDF & Email

Zážitkové služby na Aljašce a Yukonu

Ceny jsou platné v termínu 01.04.- 31.10.2023

Nenašli jste město nebo místo, které plánujete navštívit nebo atrakci, kterou chcete zažít? Kontaktujte nás pro nabídku dalších zážitkových služeb.

Anchorage

Cena:
• jednosměrná jízdenka
  Kč/dospělý,  Kč/dítě
• zpáteční jízdenka
  Kč/dospělý,  Kč/dítě
• 01.06.-31-08. příplatek  Kč

Cesta vlakem z Anchorage do Sewardu a zpět

Seward je vstupní branou do Kenai Fjords National Park a je 4,5 hod jízdy pohodlným vlakem společnosti Alaska Railroad z Anchorage. Rezervaci budete mít v nových vozech třídy Gold Star (prosklené stropy, pohodlná sedadla, bar, v ceně nealko nápoje). Cesta vede podél pobřeží a hor. Denně (12.5.- 16.9.), odjezd z Anchorage 6,45 hod, příjezd do Sewardu v 11,05 hod, odjezd Seward 18,00 hod, příjezd Anchorage 22,15 hod. Dítě 2-11 let, děti do 2 let zdarma.

Denali National Park

Cena:
• dospělý  Kč
• dítě  Kč

Denali National Park Road Tour  ♥ TIP CK

Tato prohlídka vás zavede do téměř nedotčené divočiny národního parku Denali na úpatí Mount Denali a je vrcholem jakéhokoli výletu na Aljašce. Zahrnuje 2-hodinovou zastávku v oblasti Kantishna, která se nachází na konci 150 km dlouhé silnice Parkroad. Během 2-hodinové zastávky máte možnost se zúčastnit volitelných aktivit, jako je pěší turistika nebo rýžování zlata. Odjezd denně mezi 6 -6.30 (ráno) od Visitor Center. V ceně oběd a vstup do parku, délka výletu 12-13 hodin. Anglicky mluvící průvodce. Minimální věk 6 let.

Cena:
• dospělý 5 260 Kč
• dítě 2 620 Kč

Denali National Park Tundra Wilderness Tour

Během výletu poznáte dech beroucí divočinu národního parku Denali. Váš zkušený řidič/průvodce vás provede během cca 85 km dlouhé cesty rozmanitou krajinami a nejkrásnějšími místy národního parku. Odjezdy denně 6-11 hodin nebo 13.30-15.30 hod od 20.5.-15.9. z/do vstupu do Národního parku Denali. Cena zahrnuje lehké občerstvení, vodu a vstup do NP. Délka výletu 8-8,5 hod (v květnu a září o něco kratší, dle počasí a stavu cest). Anglicky mluvící. Děti 0-14 let, děti do 8 let si musí přinést vlastní autosedačku. Při rezervaci služby uvádějte preferovaný čas.
Upozornění:
Doba trvání výletu závisí na aktuálním počasí a stavu silnice vedoucí národním parkem. Délka cesty parkem může být v rozmezí 30 až 60 mil (48 až 96 km) a doba trvání výletu 3 až 8 hod.

Fairbanks

Cena:
• odlet v 7.00 hod  Kč
odlet v 13.00 hod   Kč
• 
odlet v 19.00 hod   Kč

Letecký výlet k severnímu polárnímu kruhu 

Zažijete jedinečnou krajinu polárního kruhu z ptačí perspektivy. Tento výlet s průvodcem vám ukáže úžasnou řeku Yukon, poté se vydáte do vzdálené severní oblasti arktického kruhu. Přistání v oblasti Brooks Range a prohlídka městečka Wiseman (v závislosti na počasí). Z/do letiště Fairbanks, délka výletu cca 5 hod, denně od cca 7.00 hod 01.06.-31.08., od cca 13.00 hod 10.05-30.09., od cca 19.00 hod 15.05.-15.09. Anglicky mluvící pilot. Minimálně 4 osoby, při rezervaci služby uveďte svoji hmotnost

Cena:
• dospělý  Kč
dítě  Kč

 

Letecký výlet za inuity do Barrow

Tato prohlídka s průvodcem (max. 9 osob/letadlo) vás zavede z Fairbanks do Coldfoot. Zde si můžete dát oběd (není v ceně). Poté budete pokračovat k severnímu ledovému oceánu do Barrow (Utqiaqvik), jednoho z nejsevernějších měst na světě. Zde na vás bude čekat průvodce, který vás bude doprovázet na cca 2-hodinové prohlídce městečkem a přiblíží vám život původních obyvatel Inupiatů. Z/do letiště Fairbanks. Délka výletu 10-11 hod, 7.05.-24.08.- pondělí, středa, čtvrtek a sobota, odlet v cca 8 hod. Anglicky mluvící průvodce, minimální počet účastníků 4 osoby. Při rezervaci uveďte svoji hmotnost.

Homer

Cena:
• dospělý  Kč
• dítě  Kč

Pozorování medvědů Katmai Coast  ♥ TIP CK

Vychutnejte si cca 1 hodinu leteckého safari podél pobřeží národního parku Katmai s úchvatnými výhledy na pobřeží a četné ledovce. Váš pilot/průvodce bude hledat nejlepší místo pro sledování medvědů. Pohled na medvědy je zaručen! Zažijte tato fascinující zvířata ve jejich přirozeném prostředí – nezapomenutelný zážitek. Kromě medvědů je velká šance vidět orly a různé mořské živočichy. Let do/z Homeru. Pozorování medvědů s anglicky mluvícím průvodcem. Délka výletu 5-6 hodin, z toho doba letu cca 1- 1,5 hodiny, délka zastávky na pozorování medvědů cca 3 hodiny. Změny kvůli počasí vyhrazeny. Odlet 7.00-9.00 hod, v závislosti na přílivu možnost letu i odpoledne. Max. 5 osob/letadlo, minimální počet účastníků 2. Minimální věk 7 let.

Juneau

Cena:
• dospělý  Kč
dítě  Kč

 

Lodní výlet v Glacier Bay National Park 

Ranní let z Juneau do Gustavus. Po přistání transfer do Bartlett Cove, kde od cca 7.30 hod začne vaše 8 hodinová plavba po Glacier Bay National Park. Obrovské bloky ledu se často rozpadají a padají do vody. S trochou štěstí uvidíte také lvouny, vydry a velryby. Z/do letiště v Juneau, odlet mezi 5.30-6.00 hod, návrat mezi 17.00-20.00 hod. Oběd v ceně. Audio komentář anglicky hovořícího park rangera během plavby. Denně 01.06.-31.08. Děti 5-11 let, minimální věk 5 let. Při rezervaci uveďte vaše celé jméno, datum narození a hmotnost.

Seward

Cena:
• dospělý  Kč
dítě  Kč

 

Lodní výlet v Kenai Fjords National Park

Je to jeden z nejkrásnějších výletů, které Aljaška může nabídnout. Vyhlídková plavba lodí je organizovaná správou národního parku a poplujete cca 180 km lodí po Kenai Fjords NP a Alaska Maritime National Wildlife Refuge. Uvidíte velryby, lvouny, mořské vydry, orly bělohlavé, papuchálky a další zvířata, která mají domovinu v národním parku. Další atrakcí je příjezd k obřímu ledovci, který se táhne z úpatí hor až do moře. Uvidíte zde odlamování ledových ker padajících z hukotem do moře. V ceně je polední občerstvení. Anglicky mluvící. Denně, odjezd ze Sewardu v 11,30 hod (5.5.- 29.9.) a v 8,00 hod (20.5.-3.9., 9.9., 16.9.), doba trvání cca 6 hod. Dítě 2-11 let, děti do 2 let zdarma.

Skagway

Cena:
• dospělý  Kč
dítě  Kč

 

Cesta vlakem do White Pass

Úzkorozchodným vlakem pojedete ze Skagway do White Pass ve výšce 870 m.n.m a zpět. Železniční dráha, postavená v roce 1889, dnes vzdává hold mistrovským dílům stavebnictví a strojírenství a prochází mezi úchvatnými vodopády, ledovci a roklemi. Z/do Skagway. Doba trvání 3-3,5 hod. Denně 01.05.-26.09., odjezd v 8.15 a 12.45 hod. Anglicky mluvící průvodčí. Dítě 2-12 let, 0-1 rok zdarma.

Talkeetna

Cena:
• bez přistání na ledovci
  Kč, dítě  Kč
s přistáním na ledovci
  Kč, dítě  Kč

Vyhlídkový let k Mt Denali s přistáním na ledovci – jižní strana

Při tomto letu letadlem uvidíte dech beroucí pohled na záplavu ledovců stoupajících z tundry od úpatí hory Mount Denali až na její vrchol 6194 m nad mořem. Anglicky mluvící pilot vám podá informace o zvířeně a geologii těchto nejchladnějších hor světa. Denně (1.5.-15.9.), odlet z Talkeetna, doba letu 1 hod.
Alternativně (záleží na počasí) je možné absolvovat tento let s přistáním na ledovci na svahu Mount Denali, kdy máte možnost projít se po této nejvyšší hoře USA i pěšky. Užijete si slunce, sněhu a klidu. Odlet/přílet z Talkeetna, denně (1.5.- 15.9.), doba výletu 1,5 hod. Audio komentář pilota v angličtině. Děti 0-10 let.
Při rezervaci uveďte preferovaný čas letu (8.30-19.00 hod). Vstup do národního parku není v ceně, cca 10 USD/osobu (u letu s přistáním na ledovci).

Valdez

Cena:
• Columbia Glacier Tour
  Kč, dítě  Kč
Meares Glacier Tour
  Kč, dítě  Kč

Lodní výlet Prince William Sound Glacier Cruise 

Vydejte se na plavbu skrz dech beroucí přírodu Princ William Sound k ledovci Columbia Glacier a podívejte se na úchvatné vodopády a hluboké fjordy. Při Meares Glacier Tour navštívíte ledovec Meares, kde s trochou štěstí můžete vidět jeho „telení“ (odlamování kusů ledovce a jeho pádu do moře). Děti 2-12 let, 0-1 rok zdarma.

Whitehorse

Cena:
• dospělý  Kč
• dítě  Kč

Cesta vlakem White Pass Train & prohlídka Skagway

Pojedete z Whitehorse přes zlatokopecké městečko Carcross do Fraseru v Britské Kolumbii. Odtud se vydáte historickou úzkorozchodnou železnicí přes průsmyk White Pass do Skagway na Aljašce, kdysi největšího města oblasti a centra zlaté horečky na Klondiku. Dnes zde žije jen cca 850 obyvatel. Než se vrátíte zpět, budete mít dostatek času prozkoumat historické centrum. Z/do Westmark Whitehorse Hotel, délka výletu 9,5 hodiny. Denně v cca 8.00 hod v termínu 18.08.-26.09. Anglicky hovořící. Děti 7-17 let, minimální věk 7 let. Minimální počet účastníků 2 osoby. Na místě se podepisuje zřeknutí se odpovědnosti. Nutné povolení vstupu do USA tzv. ESTA.

Cena:
• polodenní dospělý  Kč
• polodenní dítě  Kč

• celodenní dospělý  Kč
• celodenní dítě  Kč

Pěší turistika na Yukonu

Během tohoto výletu si budete moci vychutnat některé z nejkrásnějších pohledů na krajinu Yukonu. Uprostřed malebné krajiny vyrazíte na dobře udržované turistické stezky s výhledem na krásná horské jezera. Můžete si vybrat mezi půldenní prohlídkou Miles Cayon a celodenní prohlídkou oblasti Fish Lake. Z/do Westmark Whitehorse Hotel. Délka polodenního výletu cca 3 hodiny, od 13.00 hod. Celodenní výlet včetně lehkého občerstvení, délka cca 6 hodin, počátek v 10.00 hod. Denně 15.08.–15.10. Anglicky mluvící. Děti 7-17 let (polodenní), 14-17 let (celodenní). Minimální věk 7 let (polodenní), 14 let (celodenní). Minimální počet účastníků 2 osoby. Na místě se podepisuje zřeknutí se odpovědnosti.

Cena:
• dospělý  Kč
• dítě  Kč

Pozorování severní polární záře

Jedním z největších zážitků na severu je vidět polární záři. Od nepaměti tato podívaná fascinovala lidi. Polární záři budete sledovat v soukromé observatoři Aurora Centre, daleko od městských světel. Nechejte se i vy unést tančícími barevnými vlnami na obloze. Lehké občerstvení v ceně. Z/do Westmark Whitehorse Hotel. Doba trvání 4 hodiny, počátek v cca 23.30 hod, denně 15.08.–15.10. Anglicky mluvící. Děti 0-17 let.

Cena:
• dospělý  Kč
• dítě  Kč

Kluane National Park Tour

Na této tour objevíte fascinující a divokou přírodu národního parku Kluane, zapsaného do seznamu světového dědictví UNESCO. Součástí parku je nejvyšší hora Kanady, Mt. Logan a největší propojené ledovcové pole mimo polární oblasti. V ceně balený oběd. Z/do Westmark Whitehorse Hotel, délka výletu cca 8,5 hod., počátek v 10.00 hod. Denně 15.08.-15.10. Anglicky mluvící. Děti 7–17 let, minimální věk 7 let, minimální počet účastníků 2 osoby. Na místě se podepisuje zřeknutí se odpovědnosti.