Everglades NP exkluzivně pro karavany

Everglades NP exkluzivně pro karavany

Nespornou výhodou cestování s karavanem ve Spojených státech je fakt, že vám poskytne zážitky, které jinak k dostání nejsou. O tom jsme se přesvědčili v Národním parku Everglades na Floridě, kam směřují kroky mnoha návštěvníků tohoto jižního státu.

Pouze ti, kteří sem přijeli karavanem, mají tu výsadu, že zde mohou v pohodlí přespat. Hotely v tomto národním parku totiž nenajdete. My jsme se rozhodli vyzkoušet oba dva místní kempy – Long Pine Key, který se nachází pouhých 10 kilometrů od vjezdu do parku a Flamingo, ke kterému musíte pokračovat ještě pár desítek kilometrů na jih.

Long Pine Key je skutečně přírodní kempoviště, a tak tu elektrickou přípojku nehledejte. Večer se však při táboráku podívejte na hvězdné nebe nad vámi a užijte si ten pocit, že jste uprostřed nedotčené přírody, která je domovem bezpočtu druhů zvířat a rostlin. Ráno se s některými můžete seznámit osobně, třeba když vás přijde k piknikovému stolku navštívit neskutečně atraktivní kardinál červený.

A pokud vás tento nápadný zástupce ptačí říše naláká k objevování ptačího světa na Floridě, vydejte se, stejně jako my, na Snake Trail ležící pouhých 15 minut jízdy od kempu Flamingo. Dva a půl kilometrů dlouhá úzká stezka vinoucí se mezi bujnou vegetací, z obou stran obklopená vodou, je zážitkem sama o sobě. Neznámé rostliny a zvuky, ta blízkost přírody zejména v pozdním odpoledni může být až stísňující, avšak velmi autentická. Na konci stezky jsme ale odměněni – před námi se rozprostře mělký záliv, kam právě přilétlo hejno kolpíků růžových. Ti zde společně s ibisi bílými a volavkami různých druhů hledají potravu a my jen žasneme – ptáky, které známe jen ze ZOO, máme na dosah ruky.

Everglades National Park je jedno z míst, kde pro návštěvníky karavanem 100% platí: Všichni v podvečer odjíždění a my zůstáváme. Ráno se všichni vydávají z hotelů do parku a my už jsme tady!!!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.